fbpx
Ekologia Ubrania

Osiedlowe wymienianki #2 – Kobieca Szafa

garderoba, szafa, ubrania

Od kolejnych osiedlowych wymienianek minęły już prawie trzy tygodnie, a ja jeszcze nie podzieliłam się wrażeniami. Już nadrabiam i przedstawię Wam moją relację.

Poprzednie wymienianki skoncentrowane były na temacie dzieci. Wystawialiśmy dziecięce ubranka, książki i zabawki, a przy okazji robiliśmy zbiórkę dla Domu Dziecka w Poznaniu.

Listopadowa edycja miała na celu zintegrowanie kobiet na naszym osiedlu i pod hasłem „Kobieca szafa” wymieniałyśmy się tym, co miałyśmy w nadmiarze. Uczestniczki przyniosły naprawdę sporo ciekawych ubrań, od swetrów i t-shirtów przez zwiewne sukienki i eleganckie bluzki aż po buty, kurtki i marynarki.

ograniczam się, wymienianki, minimalizm, upcycling

Oprócz wymiany można było prowadzić sprzedaż uczestniczkom bez własnego asortymentu. Poszło nam całkiem nieźle, choć przyznam, że style były dość rozmaite i spora część ubrań została do dalszego rozdysponowania. Tym razem wspierałyśmy Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu, które chętne było przyjąć każdą ilość ubrań damskich i dziecięcych.

Z racji jesiennej pogody i chłodu wymienianki odbyły się pod dachem, w pobliskiej, niezmiernie gościnnej kawiarni Marcelino Chleb i Wino. Poprzednim razem Pani Kinga również nas wsparła posiłkami. Tym razem jednak przeszła samą siebie. Catering przygotowany był naprawdę mistrzowsko. Zachwycały misternie wykonane przystawki typu finger food, drobne tortille z przepysznym nadzieniem, tarty, muffinki i ciasta. Na stole stały butelki z wybornym włoskim winem oraz karafki z domową lemoniadą. I to wszystko za darmo! Pani Kingo, należą się wielkie brawa kucharzom i Pani za tak wspaniałe ugoszczenie nas. Ciepłe wspomnienia tamtego wieczoru jeszcze długo w nas pozostaną.

Pomijając temat ubrań, to, co jest niesamowite w wymieniankach to integracja lokalnej wspólnoty. Było mi bardzo miło spotkać i poznać kobiety mieszkające na naszym osiedlu. Jesteście naprawdę niesamowite! A po licznych rozmowach jestem w stanie stwierdzić, że mamy w większości podobne spojrzenie na świat i równie wielką chęć do częstszych spotkań, nie tylko pod pretekstem wietrzenia szafy. Do następnego!

ograniczam się, wymienianki, minimalizm, upcycling
W wymieniankach nie chodzi tylko o sam akt wymieniania się ubraniami. To coś więcej – rozmowa, wzajemne poznawanie się i miłe spędzanie czasu.

 

ograniczam się, wymienianki, minimalizm, upcycling
Catering przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze

No Comments

Leave a Reply