fbpx
Zero Waste

BIOrę – sklep z produktami na wagę w Poznaniu

biorę poznań sklep na wage zero waste

Od stycznia Poznań ma nowe miejsce, w którym można kupić produkty w stylu zero waste, czyli na wagę i bez opakowań. BIOrę otworzyły dwie koleżanki, Paula i Sara, które wcześniej poznały się w zupełnie innych okolicznościach. Odwiedziłam ich już kilka razy i jestem pod ogromnym wrażeniem jakości produktów i domowej atmosfery panującej w sklepie. Postanowiłam zapytać dziewczyny, jak to się stało, że są w tym miejscu, w którym są i jakie mają plany na przyszłość. Czytajcie i odwiedzajcie ich w BIOrę, ul. Garbary 44/2.


Co sprawiło, że otworzyłyście sklep ze zdrową żywnością na wagę?

Poznałyśmy się w pracy kilka lat temu, obie jesteśmy instruktorkami fitness i trenerkami personalnymi na siłowni. Pasja do sportu i zdrowego stylu życia sprawiła, że od razu znalazłyśmy wspólny język. W parze z aktywnym trybem życia idzie zdrowe żywienie, które od dawna jest w obszarze naszych zainteresowań. Lubimy wyzwania i obie chciałyśmy mieć pracę, która będzie przyjemna, spójna z naszymi pasjami i da nam możliwość rozwoju. Lubimy zdrowo jeść i eksperymentować w kuchni, niestety często ekologiczna żywność dostępna na poznańskim rynku była poza naszym zasięgiem ze względu na bardzo wysokie ceny. Robiąc rozeznanie w Internecie i podróżując natknęłyśmy się na sklepy z żywnością ekologiczną na wagę w innych europejskich miastach i pomyślałyśmy, że dokładnie czegoś takiego brakuje w Poznaniu!

sklep biorę garbary poznan zero waste

Jaką macie ofertę produktów obecnie i w jakim kierunku chcecie się rozwijać?

Na ten moment mamy w swojej ofercie głównie produkty sypkie o dłuższym terminie przydatności: kasze, ryż, makarony, mąki, bakalie, orzechy, suszone owoce, przyprawy, herbaty, superfoods i inne. Ciągle testujemy na co jest największy popyt, dużo rozmawiamy z naszymi klientami i staramy się w miarę możliwości wzbogacać naszą ofertę o produkty, o które pytają. Planów na rozwój mamy bardzo dużo. W najbliższym czasie chcemy ruszyć ze sklepem internetowym i na tym się skupiamy. W dalszych planach mamy również wzbogacanie oferty o produkty regionalne, świeże warzywa, owoce i nasze własne wyroby.

O co najczęściej pytają wasi klienci?

Jeśli chodzi o produkty dostępne w sklepie klienci najczęściej pytają o bakalie, mąki, superfoods. Natomiast bardzo często pojawiają się również pytania o produkty regionalne, pieczywo, świeże warzywa i owoce.

makaron sklep biorę garbary poznan zero waste

Jak często macie klientów ze swoimi pudełkami/ workami/ słoikami?

Klienci z własnymi opakowaniami pojawiają się u nas coraz częściej, z czego bardzo się cieszymy! Takie działania są spójne z ideą Zero Waste, która jest nam bardzo bliska. Niestety nie jest ona bliska niektórym instytucjom (nie będę podawać nazwy) które nie wyrażają zgody na pakowanie żywności w pudełka naszych klientów. Ale nie poddajemy się, będziemy o to walczyć! Uważamy, że takie działania powinny być wręcz promowane, a nie zakazywane, ponieważ przyczyniają się do eliminacji śmieci – co za tym idzie do ochrony środowiska.

Jakie klient ma opcje zapakowania towaru?

Największą popularnością cieszą się papierowe torebki ale w ofercie mamy także szklane słoiczki i butelki w różnych rozmiarach. Całość zakupów można spakować w papierowe torby z uszkami albo zakupić materiałową tytkę BIOrę. W najbliższym czasie chcemy również wprowadzić małe materiałowe woreczki wielokrotnego użytku – na sypkie produkty.

chleb bezglutenowy

Skąd bierzecie swoje produkty? Jak wyszukujecie i sprawdzacie dostawców?

W poszukiwaniu odpowiednich dostawców jeździmy na targi żywności ekologicznej organizowane w Polsce i za granicą. Jest to najlepsza opcja, ponieważ często można porozmawiać z właścicielami firm osobiście, spróbować produktów, zweryfikować ich jakość, ale także zobaczyć czy mają odpowiednie certyfikaty.

 Czego chcecie sobie życzyć na najbliższy rok?

Chcemy sobie życzyć dużo zadowolonych klientów, bo tylko oni, ich pozytywne reakcje na nasze działania, mogą nam pozwolić na dalszy rozwój na wielu płaszczyznach.

sklep biorę garbary poznan zero waste

 


 Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia, czy warto się wybrać do BIOrę, koniecznie niech zajrzy na ich stronę na facebooku, gdzie znajdzie aktualności dotyczące ich produktów i ofert specjalnych. Warto też obserwować ich profil na Instagramie. Jest przepyszny!

Byliście już w BIOrę? A może macie podobne sklepy w swoich miastach? 

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze