Kosmetyki

Musujące serca do kąpieli

jak zrobić musujące serduszka kule do kąpieli

Ten wpis miał powstać jeszcze przed świętami, bo wówczas pierwszy raz wykonałam ten prosty przepis znaleziony w książce Klaudyny Hebdy. Postanowiłam podzielić się nim jednak dopiero dziś, z racji zbliżających się walentynkowych uniesień. Mimo że sama nie jestem wielką wyznawczynią tego święta, myślę, że umilenie bliskiej osobie życia subtelnym prezentem nikomu nie zaszkodzi. Szczególnie jeśli jest to prezent wykonany własnoręcznie, z naturalnych składników i – co jeszcze lepsze – bez zbędnych opakowań.

Jak zrobić musujące serca do kąpieli

Do wykonania kąpielowych serduszek lub jakichkolwiek innych kształtów będziesz potrzebować dobrej jakości sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i ulubionego oleju z zastosowaniem kosmetycznym. Dodatkowym miłym akcentem będzie aromatyczny olejek eteryczny, np. lawendowy, neroli czy – w moim wypadku – cynamonowy. Uwielbiam zapach tej orientalnej przyprawy i jestem w stanie dodać go do wszystkiego, w tym do kul kąpielowych.

Zakasujemy rękawy i do roboty!

Proporcje produktów są następujące:

  • 3 części sody oczyszczonej
  • 1 część kwasku cytrynowego
  • 0,5 części oleju
  • 15 kropli olejku eterycznego (u mnie występuje cynamonowy)

Do moich serduszek (kul kąpielowych) użyłam 1,5 szklanki sody, 0,5 szklanki kwasku cytrynowego i 0,25 szklanki oleju ryżowego z dodatkiem oleju migdałowego. Wszystko to podlałam lekko olejkiem cynamonowym i wymieszałam w dużej misce.

forma silikonowa na serduszka do kąpieli musujące

Masę należy przełożyć do foremek lub ulepić z niej kule i odłożyć na pergamin

Po utworzeniu jednolitej masy przełożyłam ją do foremki silikonowej przeznaczonej do robienia lodu. Już dawno leżała nieużywana, dlatego stwierdziłam, że czas na jej występ w tym przepisie. Kule bardzo chłoną wilgoć i pęcznieją, dlatego nie warto wypełniać otworów po sam brzeg, bo staną się wypukłe. U mnie taki był efekt w kilku przypadkach, ale sama jakość serduszek nie ucierpiała.

Jeśli nie masz tak genialnej formy z kształtami serduszek, możesz użyć formy do babeczek lub ulepić kulki w rękach i odłożyć je na pergaminie do wyschnięcia na kilka godzin. Gdy zrobisz je wieczorem, wystarczy, że przeschną przez noc i następnego dnia będą już gotowe do użycia. Foremkę możesz wcześniej delikatnie wysmarować lub spryskać olejem.

Kuleczki / serduszka powinny dobrze wyschnąć i stwardnieć. Spryskane spirytusem wysuszą się szybciej.

Wrzucone do kąpieli będą musowały, uwalniając relaksujące lub uwodzicielskie zapachy, w zależności od zastosowanego olejku eterycznego.

Po kąpieli Twoje (Wasze?) ciało będzie nawilżone i delikatnie natłuszczone, a jednocześnie odpowiednio miękkie od sody i kwasku.

Udanej zabawy przy lepieniu i wspólnych kąpielach!

musujące serduszka do kąpieli

A Wy jakie macie podejście do Dnia Św. Walentego? Obchodzicie czy bojkotujecie? Macie swoje zwyczaje, które zawsze praktykujecie w ten dzień?

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze