Trzy po trzy

Sierpniowe trzy po trzy – wiadomości, wydarzenia, blogi

trzy po trzy, blog, polecam, zero waste, minimalizm, plaża

Zanim nastąpi podsumowanie miesiąca, chciałam zwrócić Waszą uwagę na kilka wydarzeń i niusów z Polski. Wszystkie są zachowane w tematyce świadomego życia bez generowania śmieci. Łapcie!

Wiadomości

We Wrocławiu powstała strefa wymiany bezgotówkowej „Przestrzeń otwarta”. Jak pisze Marta Głombowicz, inicjatorka akcji,

każdy może przyjść z rzeczami, których już nie używa, pozbyć się ich nadmiaru i ewentualnie wymienić je na inne

W Warszawie powstał pierwszy catering kierujący się zasadą zero waste. Jak pisze Katarzyna Galińska z Bacon Free,

Posiłki dostarczamy w szklanych lub stalowych pojemnikach zwrotnych. Nasi klienci nie znajdą u nas plastikowych opakowań, sztućców i toreb foliowych. Ograniczamy śmieci niemal do minimum — sami przygotowujemy półprodukty takie jak mleko, dressingi czy dipy ze składników bezopakowaniowych. Orzechy, nasiona, suszone owoce, kasze, zboża, przyprawy, makarony, mąki, oleje i mnóstwo innych produktów kupujemy na wagę. Filozofia zero waste jest nam dobrze znana, od wielu lat staramy się ograniczyć odpady do absolutnego minimum i żyć minimalistycznie na co dzień.

Jeśli mieszkacie w Warszawie, warto spróbować się z nimi zaprzyjaźnić.

W Toruniu pojawiła się pierwsza w tym regionie Jadłodzielnia. Jest to – o ile mnie wiedza nie myli – druga jadłodzielnia w Polsce (pierwsza powstała kilka miesięcy temu w Warszawie). Jak się okazuje, zainteresowanie torunian jest całkiem spore. Widać, że tego typu inicjatywy w Polsce cieszą się powodzeniem. Które miasto będzie następne?

Żródło: http://nowosci.com.pl/304667-0,Jadlodzielnia-na-Manhattanie,222390.html

Źródło: http://nowosci.com.pl/304667-0,Jadlodzielnia-na-Manhattanie,222390.html

Wydarzenia

Dziś, 30 sierpnia, w Poznaniu odbędzie się spotkanie z autorką bloga Życie Pod Palmami. Jeśli jesteś blisko i chcesz się dowiedzieć, jak wyjechać na Karaiby, jak wygląda życie na wyspie i jak żyć w zgodzie z naturą, przyjdź o 18:00 do 9 Stóp – Akademickiego Centrum Kultury i Sportu.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj.

Za tydzień w czwartek, 8 września, Liga Kobiet Sukcesu organizuje spotkanie pod intrygującym tematem „Zagadkowy Mózg Mężczyzny”. Prelegentem będzie Maciej Błaszak, doktor habilitowany, wykładowca m.in. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kognitywista. Tak, to ten pan, z którym Łukasz Długowski, autor książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście” przeprowadził kilka rozmów i opublikował je w rzeczonej książce. Jakże się więc nie spotkać? Gościć nas będzie jedna z lepszych restauracji w Poznaniu, Jadalnia, specjalizująca się w dobrej kuchni z wysokiej jakości składników.

Jeśli interesujesz się tematyką życia bez śmieci i jesteś z Krakowa, 10 września o 15:00 odbędzie się spotkanie zero waste w Spółdzielni „Ogniwo” na Kazimierzu.  Wstęp 5 zł, które przeznaczone będzie na kawę lub herbatę. Będzie dzielenie się wiedzą, wymiana doświadczeń, ale też rozmowa na tematy gospodarczo-prawne, które chcąc nie chcąc mają ogromny wpływ na nasza rzeczywistość. Ktoś się wybiera?

Na blogach

Ula pisze, jak rozsądnie wysłać dziecko do szkoły

Angelika zachęca do podróżowania w stylu slow

Dzieci bez plastiku, czyli styl życia godny naśladowania

Tyle z moich subiektywnie wybranych ciekawostek godnych polecenia. Uważasz, że coś pominęłam? Dopisz w komentarzu!

 

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze