fbpx
Rodzina Styl życia

5 anty-prezentów na Dzień Matki + przepis!

dzien matki prezent

Zbliża się Dzień Matki. Jestem pewna, że głowisz się teraz nad tym, co jej kupić, co sprawi jej przyjemność, co się jej przyda. Niechybnie natykasz się na reklamy telewizyjne i radiowe, które wydają się być Twoim dobrym doradcą. Nic bardziej mylnego. Zobacz, jak uniknąć prezentowej wpadki i uważnie wybrać dla Mamy to, co rzeczywiście polubi.

5 anty-prezentów dla kobiety na Dzień Matki

1. Krem przeciwzmarszczkowy – nie znasz jej cery, nie znasz upodobań co do marki, a jedyne, co wiesz, to ile ma lat. Idąc do drogerii kierujesz się w stronę półki z kremami i wybierasz te silnie wygładzające zmarszczki. Są przecież odpowiednie dla wybranego przedziału wiekowego, w dodatku drogie, czyli warte ukochanej osoby.

Mam nadzieję, że szybko się zorientujesz, że jesteś w błędzie.

Nic tak nie ubliża kobiecie jak wytykanie jej wieku i stanu napięcia skóry twarzy.

Kobieta – nie ważne matka, żona czy siostra – zareaguje sztuczną, dyplomatyczną radością, po czym dyskretnie uroni kilka łez w chusteczkę. I nie, nie namawiam, by do kremu dokładać pięknie haftowany kawałek materiału. Po prostu uniknij wpadki i skieruj swe oczy na inną półkę niż krem przeciwzmarszczkowy. Jeśli musisz kupować kosmetyk, wybierz ten naturalny, np. z oferty Lily LoloZielonego Laboratorium czy od Magdy Prószyńskiej (w szklanych słoiczkach!) albo sam(a) ukręć własną mieszankę z naturalnych olejków, np. z Drogerii Ekologicznej.

2. Lekarstwa i suplementy diety – są niezwykle popularnym wyborem dla osób powyżej 50. roku życia. Dlaczego? Po 1. myślimy o prezentach praktycznych, po 2. nie chcemy rychłej śmierci naszych najbliższych, więc chcemy im pokazać, że nam na nich zależy, a po 3. reklamy obiecują zadowolenie obdarowywanego.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Porzuć takie myślenie i zastanów się, jak Ty byś się czuł, gdybyś otrzymał płyn na zwiększenie drożności żył lub polepszenie pamięci, szczególnie w wieku, w którym bardziej niż leków potrzebujesz potwierdzenia swojej sprawności.

Ofiaruj mamie przygodę, coś, co zapewni jej miłe, niezapomniane przeżycia. Weź ją do restauracji, pojedźcie w ciekawe miejsce, zróbcie coś niecodziennego. Niech ten dzień zapamięta jako swoje prawdziwe święto.

namiot prezent na dzien matki

A może szybki wypad za miasto?

3. Przeceniony prezent – to prezent, który wydaje się być świetną okazją dla oszczędnej osoby. Zawsze jednak warto sprawdzić, czy nie posiada mniej lub bardziej widocznej wady, która niechybnie zostanie przez wnikliwą kobietę zauważona.

Pamiętaj, że prezent to podkreślenie wyjątkowości osoby obdarowywanej. Wyszczerbiony kubek czy książka z pogiętą okładką tego nie zrobi. Jeśli jesteś osobą oszczędna, skup się na tym, co sam możesz wykonać. Nawet jeśli miałaby to być ręcznie robiona kartka z życzeniami, gwarantuje większy sukces niż kupiony w dyskoncie bubel.

4. Aparat do mierzenia ciśnienia – do kolejny prezent wytykający wiek i wątły stan zdrowia, skupiający uwagę na przemijalności życia, a nie korzystaniu z chwili obecnej.

Nigdy nie zapomnę historii mojego znajomego, który na czterdzieste urodziny dostał od swojej żony właśnie taki aparat. Pomyślcie o jego reakcji po otwarciu prezentu i o momencie, w którym zauważył, że to nie przejażdżka najnowszym modelem Porsche. Kryzys wieku średniego gwarantowany.

aparat-do-mierzenia-cisnienia

Nie ważne jak bardzo chcesz pokazać, że dbasz o zdrowie Mamy, porzuć myśl o aparacie do mierzenia ciśnienia. Weź ją lepiej na długi spacer do lasu, zrywajcie kwiaty i spędźcie trochę czasu ze sobą. Pogłębi to Waszą relację i lepiej wpłynie na zdrowie niż codzienne mierzenie ciśnienia.

5. Pralinki – to najczęściej kupowany szybki prezent dla Mamy. Oznacza nic więcej, jak:

Nie miałem czasu o Tobie wcześniej pomyśleć, ale na szczęście Biedronka była blisko, więc masz ode mnie pyszne (i tanie) pralinki z masy czekoladopodobnej. Mają rysunek serca, czyli to znaczy, że Cię kocham.

Nie, znaczenie jest zupełnie inne. Nie myślisz o niej często, ba, nawet nie wiesz może, co ona lubi. Myślisz, że się wykpisz pralinkami, które nawet nie leżały obok czekolady. Jeśli naprawdę nie wiesz, co kupić, lepiej zrób szybkie kuleczki z wiórków kokosowych i suszonych owoców. Są proste do wykonania nawet dla osoby, która nie ma talentu do wypieków.

Domowe pralinki bez cukru – przepis

  • kilka garści (ok. 200 g) suszonych owoców (rodzynki, morele, śliwki, daktyle)
  • kilka garści orzechów, migdałów
  • gorzka czekolada
  • wiórki kokosowe
  • sok pomarańczowy lub woda różana

Suszone owoce dobrze zmiel w blenderze. W młynku do kawy zmiel orzechy i migdały. Możesz je potem razem połączyć. Do masy dodaj trochę soku lub wody różanej.

W garnuszku roztop czekoladę.

Z masy owocowo-orzechowej ulep małe kuleczki, odkładaj je na zwilżonym lub natłuszczonym talerzu.

Kuleczki maczaj lekko w czekoladzie. Możesz je obsypać wiórkami kokosowymi lub zmielonymi migdałami.

Odłóż je na jakiś czas do lodówki, by stężały.

Tak przygotowane pralinki na pewno będą lepszym prezentem niż te kupione na szybko w osiedlowym sklepie.

pralinki

Pralinki możesz nadziać na długie patyczki

Inspirację czerpałam z przepisu, który znalazłam na blogu Mama Alergika Gotuje.

Poza tym za każdym razem pamiętaj, żeby nie zagracać mieszkania osoby obdarowywanej niepotrzebnymi przedmiotami. O wiele lepiej sprawdzi się kupon na przeżycia, stworzony według własnego pomysłu, podobny do tego.

Jestem ciekawa, czy masz na swoim koncie takie anty-prezenty. Podziel się największymi wpadkami albo poradź, czego najlepiej unikać w Twoim przypadku.

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze