fbpx
Zero Waste

Puchary Zero Waste 2020

Pierwszy kwartał nowego roku, to czas, w którym nagradzamy tych, którzy działają dla dobra naszej planety! Bo wszyscy wiemy, jak jest: zalewa nas eko-ściema, ilość śmieci rośnie wraz z temperaturą na ziemi, a systemowych rozwiązań wciąż brak. Można odczuć frustrację i popaść w czarne myśli: „nic się nie zmienia”, „nikt nie przejmuje się stanem naszej planety, a już firmy na pewno”. Dlatego powstały Puchary Zero Waste – aby przypomnieć nam wszystkim, że są ludzie, instytucje i przedsiębiorstwa, którym się chce! Właśnie rozpoczynają się nominacje do kolejnej edycji plebiscytu.

Etap I – nominacje

Wszystko zależy od Ciebie! To właśnie Czytelnicy mojego bloga i odbiorcy moich treści w social mediach decydują, jakie osoby, instytucje i firmy wezmą udział w ostatecznej potyczce :D. W ankiecie konkursowej znajdziesz miejsce na wpisanie:

 • inicjatywy,
 • wydarzenia,
 • marki lub firmy,
 • aktywistki/aktywisty,

których działania dla naszej planety cenisz! To świetna okazja na docenienie działań małych firm, zapalonych głosicieli idei zero waste, a także dużych firm, którzy pokazują, że można działać w zgodzie z naturą. Właśnie takie osoby, instytucje i firmy swoim działaniem przeciwstawiają się green-washingowi, który zalewa nas w związku ze wzrostem popularności idei less waste.

W ankiecie możesz wpisać takie osoby, marki, firmy, instytucje czy wydarzenia, które odbywają się na terenie Polski lub w kilku krajach, w tym w Polsce.

Etap II – głos publiczności i wybór ekspertów/ekspertek

Ze wszystkich zgłoszonych osób, inicjatyw, firm i wydarzeń wybiorę te, które powtarzały się najczęściej lub w mojej ocenie zasługują na zakwalifikowanie do II etapu i przedstawię je do głosowania mojej społeczności. Wyłonione w ten sposób osoby i firmy otrzymają nagrodę publiczności. Nominacje przedyskutują także ekspertki, które prężnie działają w obszarze ekologii, zero waste i świadomej konsumpcji. W tym roku do grona ekspertek zaprosiłam:

 • Paulinę Górską – z bloga https://paulinagorska.com/, propagatorkę i promotorkę świadomej, odpowiedzialnej konsumpcji, ograniczania śmieci i życia #lesswaste
 • Sylwię Majcher – z bloga https://sylwiamajcher.pl/, autorkę książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania Zero Waste.”
 • Elizę Sobczuk – z bloga https://pokoleniezerowaste.pl/, edukatorkę w zakresie ekologii
 • Darię Rogowską – z bloga http://www.ekocentryczka.pl/, pasjonatkę roślinnej kuchni, biegania i mindfulness.

Etap III – wręczenie Pucharów Zero Waste

W każdej kategorii przyznajemy 3 główne nagrody oraz nagrodę publiczności. Jako że to Puchary Zero Waste, to będą one prawdziwie bezopadowe – wręczamy je online, ponieważ stanowią symboliczną nagrodę uznania za stosowanie praktyk dobrych dla naszej planety.

Głosowanie czas zacząć! 😉 Wypełnij ankietę poniżej, wpisz osoby, których działanie dla dobra natury cenisz, a może właśnie one otrzymają Puchar Zero Waste! Czas na wypełnienie ankiety mija 5 marca!

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze

1 Comment

 • Reply Koci Punkt Widzenia

  Świetny pomysł na Puchary Zero Waste 🙂 miałam tylko jedną propozycję, ale zawsze coś 🙂

  3 marca 2021 at 10:40 AM
 • Leave a Reply