fbpx
Zero Waste

Klub Ograniczam Się – sprawdź czy jest dla Ciebie!

Nie zawsze się ograniczałam. Za normalne uważałam kiedyś kupowanie nowych ubrań w każdym sezonie, plastikowe siatki i jednorazowe kubki na kawę. W 2015 wszystko zaczęło się jednak zmieniać. Na swojej drodze do zero waste popełniałam błędy. O tych samych potknięciach piszecie często do mnie na Instagramie i Facebooku. Zdobywanie coraz więcej wiedzy i nie wdrażanie jej w życie, nabieranie się na ekościemę wielkich marek, myślenie “wszystko albo nic”, stawanie się obiektem hejtu w grupach zero waste. Łatwo się zniechęcić do zmian… Byłam tam i wiem, jak to jest.

Jak być zero waste bez spiny?

Nie zadałam sobie tego pytania na początku mojej drogi z ograniczaniem się. Zapewne gdybym to zrobiła, oszczędziłabym sobie napięcia, stresu i samokrytyki. Bo nie trzeba być idealnym i zawsze robić wszystkiego na 100%. Każdy z nas startuje z innego punktu i zamiast temu zaprzeczać, warto poszukać wsparcia i zrozumienia. Właśnie z tej potrzeby w mojej głowie zrodził się pomysł na Klub Ograniczam Się. Zauważyłam, że brakuje zgranej społeczności osób, które w przyjazny sposób mówią o zero waste i motywują się do zmian. Dlatego postanowiłam ją stworzyć.

Dla kogo jest Klub Ograniczam Się?

Klub to społeczność osób, którym zależy – na stanie naszej planety, ale i kulturalnej dyskusji. Nie wierzę we wprowadzanie zmian przez wywoływanie wstydu czy komunikaty pełne agresji. Postawimy na otwartą rozmowę i dzielenie się doświadczeniem. Na dołączeniu do Klubu szczególnie skorzystają osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zero waste i gubią się w zaleceniach. Łatwo o mętlik w głowie, gdy zewsząd zalewa nas eko-ściema – Klub pomoże rozwiązać te eko-dylematy. W przyjaznej społeczności będziemy się motywować do zmian. Jeśli więc chcesz coś zmienić, ale do tej pory nie było wokół Ciebie osób, które rozumiałyby i wspierały Twoje decyzje, to Klub jest dla Ciebie! Na uczestnictwie skorzystają także osoby, które już mają pewną wiedzę o zero waste, ale brakuje im sposobów na wcielenie jej w życie.

Co będzie się działo w Klubie?

Przełożymy teorię na praktykę

Jedną z największych trudności, jaką pokonałam na początku mojej drogi zero waste, było wdrażanie zdobytych informacji w życie. Czytałam dużo książek, brałam udział w kursach zagranicznych, szukałam informacji w sieci – byłam na haju uczenia się! Problem pojawiał się, kiedy chciałam te dane przełożyć na czyny. Nie wiedziałam, jak to zrobić, miałam inne obowiązki, co sprawiało, że brakowało mi motywacji i sił. Dlatego w Klubie będę organizować cykliczne wyzwania, webinary, sesje pytań i odpowiedzi. W ten sposób przejdziemy z etapu akumulacji wiedzy na praktykę.

Porozmawiamy o tym, co dla Ciebie ważne

Marzy mi się takie miejsce w sieci, gdzie zamiast hejtu znajdę konstruktywną krytykę. Nie chodzi o owijanie w bawełnę – problemy środowiskowe i gospodarcze są poważne, a zmiany są potrzebne. Z biegiem lat zauważam jednak ciągły wzrost hejtu i niezrozumienia na grupach i profilach zero waste w sieci. To wieczne szukanie dziury w całym sprawia, że odechciewa się zmian. Bo skoro nasze wysiłki są kwitowane złośliwymi komentarzami, to po co dzielić się czymkolwiek? W Klubie pokażemy, że można inaczej.

Poszukamy odpowiedzi na ważne pytania

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnego zasobu informacji. Wiele darmowych źródeł jest jednak niesprawdzonych, a wręcz wątpliwej jakości. Jak ustrzec się przed greenwashingiem i eko-ściemą wielkich marek? Jak dostrzec, co naprawdę jest eko, a co tylko udaje bycie less waste? Na te dylematy wspólnie poszukamy odpowiedzi. Przedyskutujemy, jak być zero waste na własnych zasadach, jak śmiecić mniej, jak sprawić, by świat, który zostawimy naszym dzieciom był lepszy. 

Czy Klub jest dla Ciebie?

Jeśli zależy Ci na sprawdzonej wiedzy i wprowadzaniu konkretnych zmian, to jak najbardziej! Klub Ograniczam Się, to nie jest miejsce, w którym będę mówić innym, jak żyć 😉 Zależy mi na stworzeniu społeczności i proponowaniu rozwiązań dopasowanych do Uczestników. Dlatego to od Ciebie zależy, jaki będzie Klub. Bardzo zależy mi także na szerzeniu wiedzy, bo wiem, jak drogi potrafi być dostęp do sprawdzonej informacji i ile czasu trzeba poświęcić, by ją znaleźć. Dla Klubowiczów przygotowałam stałą zniżkę na moje produkty – kurs, e-booki i książkę. Dzięki temu możesz zdobywać wiedzę na własnych zasadach i wdrażać zmiany w swoim tempie. 

Dlaczego warto dołączyć?

Książki o zero waste, kursy, informacje z sieci, opinie innych ludzi, własne próby i doświadczenia, to pojedyncze elementy układanki. W Klubie złożymy je w całość 😉 Dowiesz się, jak:

 • rozmawiać z eko-sceptykami
 • prowadzić dom w stylu zero waste
 • śmiecić mniej, mając małe dzieci
 • kupować jedzenie bez plastiku i nie wydawać przy tym miliona monet

Pokażę Ci też, jak robić własne kosmetyki i środki czystości, gotować bez resztek, kupować mniej i żyć lepiej. Na cykliczne webinary będę zapraszać ekspertów i ekspertki, którzy pokażą Ci swoje sprawdzone praktyki. Klub cały czas ewoluuje i to od Uczestników zależy, jaki będzie. Jestem otwarta na propozycje i bardzo ciekawa, co myślisz o takim projekcie!

Na jakich zasadach można dołączyć do Klubu Ograniczam Się

Klub ma charakter subskrypcyjny. Możesz dołączyć na okres 6 miesięcy lub 3 miesięcy. Po dokonaniu zakupu otrzymasz dostęp do grupy na Facebooku, gdzie cały czas będzie toczyć się dyskusja. Wszystkie materiały związane z wyzwaniami czy webinarami otrzymasz mailowo. Zaproszenia na webinary i Q&A także będę wysyłać Ci mailowo. Będę aktywna w grupie, a zatem zawsze możesz zadać mi jakieś nurtujące Cię pytanie. Bardzo zależy mi też na inicjatywie Uczestników – zachęcam Klubowiczów do łączenie się w mniejsze grupki skupione wokół konkretnych tematów, aby cały czas motywować się do zmian.

Dołącz do Klubu Ograniczam Się już teraz! 3. edycja startuje we wrześniu. SPRAWDZAM KLUB [KLIK]

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze

3 komentarze

 • Reply JoannaB

  Zapisałam się! Choć interesuję się tematem, chwilę sie wahałam. Ostatecznie przekonała mnie Twoja miłość do lektury Wysokich Obcasów przy małej czarnej. To nas też łączy 🙂

  16 stycznia 2021 at 3:14 PM
 • Reply Joannabor

  Zapisałam się! Choć interesuję się tematem, chwilę sie wahałam. Ostatecznie przekonała mnie Twoja miłość do lektury Wysokich Obcasów przy małej czarnej. To nas też łączy 🙂

  16 stycznia 2021 at 3:15 PM
  • Reply Kasia

   Wiedziałam, że czytanie WO wychodzi na dobre 😉

   18 stycznia 2021 at 12:21 PM

  Leave a Reply