fbpx

 • Los naszej planety i ekologia są dla Ciebie ważne, dlatego martwisz się, jaką planetę pozostawimy po sobie kolejnym pokoleniom?
 • Marzysz o tym, by kiedyś iść na spacer do lasu i nie musieć sprzątać po innych śmieci, bo ludzie zwracają uwagę na to, w jaki sposób wpływają na środowisko?
 • Brakuje wokół Ciebie osób, które myślą tak, jak Ty, dlatego czasami czujesz się jak przybysz z obcej planety, jedyna osoba, której zależy?
 • Chcesz w praktyce zmieniać świat wokół siebie, a nie tylko zdobywać wiedzę bez wskazówek, jak wcielić ją w życie?

Klub Ograniczam Się jest dla Ciebie!

Tutaj czeka na Ciebie:

 • sprawdzona wiedza – webinary, warsztaty, sesje pytań i odpowiedzi prowadzone przez ekspertów, dzięki czemu masz pewność, że przekazywane informacje są wiarygodne
 • wsparcie w działaniu i motywacja do zmian – już nie porzucisz postanowień po kilku dniach, kiedy zrobi się trudniej – Klub da Ci dodatkową motywację do wprowadzenia zmian, których pragniesz
 • uporządkowane wyzwania, które pozwolą Ci wdrażać plany w życie – w Klubie już czeka na Ciebie #wyzwanieodgracanie oraz wyzwanie #ograniczamplastik – cyklicznie odbywają się kolejne!
 • kulturalna dyskusja o ekologii i zero waste, aby każdy z nas mógł otwarcie dzielić się swoimi poglądami, wątpliwościami i obawami, bo przecież wszyscy mierzymy się ze skutkami zmiany klimatu!
 • zniżki na moje kursy, e-booki i produkty, które polecam – darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 50 zł i stała zniżka 20% na moje produkty elektroniczne, bo jestem wdzięczna, że jesteś tu z nami

Zapisz się na listę zainteresowanych 4. edycją Klubu Ograniczam Się, która startuje już od marca 2022!

Poznaj opinie Klubowiczek

 1. Polecałabym „Klub” każdemu „początkującemu” zwłaszcza, że sama wiem po sobie, że taki „zielony szczypior” może dostać po głowie od tych bardziej zaawansowanych na różnych grupach czy forach „zerołejsterowskich”, co przynosi skutek raczej marny, a przede wszystkim zniechęca do podążania tą ścieżką. W „Klubie” bardzo podoba mi się właśnie to, że tu tego hejtu nie ma. Polecam każdemu, kto chce w miłej atmosferze poznawać tematy związane z byciem „eco”!

  Iwona F.
 2. Uczestnictwo w Klubie mocno rozwija i wspiera w ekologicznym podejściu do codzienności. Najwięcej skorzysta ten kto uczestniczy na bieżąco. Sprawdziłam. Jak wyzwanie to staram się robić z całą grupą. Wpisy na FB motywują i są motorem do działania.

  Agnieszka W.
 3. Podoba mi się idea tego miejsca. Na plus na pewno odgracanie – tego mi bardzo brakowało, dało mi kopa do dużych porządków w moim domu i w szafie. Nigdy nie podeszłam tak świadomie do ubrań i tylu z nich się nie pozbyłam.

  Ewa Sz.
 4. Myślę, że to dobre miejsce na pogłębienie swojej wiedzy w zakresie bardziej świadomego życia i naszych wyborów. Spotkania z ekspertkami były rozwijające, kilka z nich wręcz świetne! Jestem zadowolona, że zdecydowałam się zapisać do tej społeczności 🙂

  Karolina M.
 5. Bardzo podobają mi się poruszane tematy, ale też zebrała się tu niezła grupa fajnych ludzi. Podoba mi się ten klimat 😀

  Anna S.
 6. Super sprawa! Samo „mięcho” 😉 konkret, webinary na wysokim poziomie, treści dodatkowe po webinarach. Idealne rozpoczęcie do wprowadzenia w swoje życie „zero waste”, „less waste”. 🙂

  Karola G.
 7. Jest to bardzo wartościowe przedsięwzięcie. Możemy nawzajem się wspierać w działaniach, dyskutować, pytać o zdanie, a przy tym nabierać coraz więcej wiedzy i praktycznych wskazówek. W Klubie nic bym nie zmieniła.

  Anna P.
 8. Uważam, że jest to dobre miejsce na poszerzenie swojej wiedzy w szerokim zakresie – od ekologii po organizację, zdrowie itd. Jest to bezpieczna przestrzeń do wyrażania swoich poglądów i zadawania pytań.

  Karolina S.
 9. Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Klub jest idealnym miejscem, żeby poszukać rozwiązań i możliwości życia w harmonii z przestrzenią wokół siebie, z naturą i tworzeniem zdrowych relacji z ludźmi.

  Anna B.
 10. Nie wahaj się, to zmieni Twoje myślenie o sobie, świecie, dniu dzisiejszym i jutrze.

  Magda R.

Klubowicze i Klubowiczki są zadowoleni z udziału w Klubie

Treści w Klubie dzielimy na 3 obszary: Dbam o siebie, Dbam o planetę, Dbam o swoje otoczenie. W ostatnich miesiącach pracowaliśmy z następującymi tematami:

Dbam o siebie

 • dr Joanna Gałązka i dr Jakub Garnis, czyli projekt Zrób to Z Nami Online, przybli nam temat dzikich roślin jadalnych i bezpieczeństwa żywności z marketów, abyś ze spokojem mogła_mógł sięgać po produkty ze sklepowych półek
 • Iwona Kibil podzieli się z nami wiedzą o dietach roślinnych, aby ułatwić Ci ograniczenie spożycia mięsa w diecie – co korzystnie wpłynie na stan naszej planety
 • Jagna Niedzielska poprowadziła gotowanie na żywo i podzieliła się najlepszymi wskazówkami, jak nie marnować jedzenia i korzystać z resztek, aby coraz mniej żywności lądowało w Twoim koszu na śmieci
 • Sporo jest też psychologii: nasze ekspertki to Maria Sitarska, która opowiada o ekopsychologii i technikach radzenia sobie z lękiem klimatycznym, oraz Ania Cyklińska (Psychoedu), dzięki której wiemy, jak redukować napięcie i zadbać o siebie, gdy pojawiają się myśli: Już więcej nie dam rady! Świat się kończy. Czemu inni też czegoś nie zrobią? Hania Kozłowska, specjalistka od komunikacji bez przemocy pracuje z nami na warsztatach NVC
 • Anna Wiatrowska z Queerowy Feminizm opowiada o języku inkluzywnym, o eko-feminizmie i potrzebie wyrównywania szans w służbie klimatowi

Dbam o planetę

 • We wrześniu zajmowaliśmy się tematem eko-solo podróży razem z Dodo Knitter
 • Kontynuowaliśmy ten temat w kontekście mikrowypraw razem z Zielona Wśród Ludzi.
 • Pieing opowiadała nam o tym, czy nasze miasta mogą być bardziej ekologiczne
 • O klimacie rozmawialiśmy z Marcinem Popkiewiczem, analitykiem megatrendów.

Dbam o swoje otoczenie

 • Na początek zaplanowaliśmy Wyzwanie Sprzątanie z Mamą Chemik – nauczyliśmy się, jak zrobić własne, domowe środki czystości i analizować składy gotowych preparatów.
 • Pani od Odpadów opowiedziała nam o segregacji śmieci i paliwach alternatywnych, abyś już nigdy nie miał_a wątpliwości, gdzie wyrzucić kłopotliwe odpady.

+ do każdego nagrania karty pracy i notatki wizualne

Zapisz się na listę zainteresowanych 4. edycją Klubu Ograniczam Się

W Klubie dowiesz się jak:

 • Rozmawiać z eko-sceptykami, dzięki czemu będziesz w stanie przedstawiać swoje stanowisko bez nerwów
 • Zrobić domowy kompostownik, dzięki czemu w pełni wykorzystasz odpady BIO w Twoim domu
 • Pozbywać się zbędnych rzeczy i kupować mniej, dzięki czemu oszczędzisz pieniądze i czas
 • Mniej śmiecić i dobrze segregować odpady, dzięki czemu już nie będziesz się zastanawiać, gdzie wyrzucać kłopotliwe odpady
 • Przerobić stare ubrania i dalej je wykorzystywać – bo kto powiedział, że po jednym sezonie trzeba zmieniać garderobę? 😉
 • Prowadzić dom w stylu zero waste, dzięki czemu w Twoim domu będzie mniej chemii i marnotrawienia
 • Zmniejszyć swój ślad węglowy, dzięki czemu zmniejszysz swój wpływ na środowisko
 • Efektywnie się komunikować i mówić o Twoich wartościach, co pozwoli Ci żyć w zgodzie ze sobą
 • Kupować jedzenie bez plastiku i dobrze gospodarować swoja kuchnią, co pozwoli Ci mniej marnować
 • Żyć bardziej eko bez wydawania mnóstwa pieniędzy!

Od razu po dołączeniu do Klubu uzyskasz dostęp do:

 1. Wszystkich materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej

  17 nagrań webinarów, 3 nagrania masterclass, 35 kart pracy w PDF, 21 notatek wizualnych oraz materiały w ramach 3 wyzwań. Do wszystkich tych materiałów dostajesz dostęp od razu po zakupie miejsca w Klubie. Od Ciebie zależy, w jakim tempie i kolejności będziesz realizować treści. Masz do nich dostęp na każdym urządzeniu mobilnym!

 2. E-booka „Keep Calm and Zero Waste”

  Ten e-book to coś więcej niż sucha teoria i puste strony do planowania. To sprawdzone, praktyczne porady, które pomogą Ci lepiej gospodarować w swojej kuchni. Z tym interaktywnym narzędziem już nie będziesz się zastanawiać: jak przedłużyć trwałość ziół czy sera, jak zaplanować zakupy i jadłospis na najbliższe dni, co trzymać, na której półce w lodówce, co zrobić z produktami “po terminie”.

 3. Dzienniczka Wyrzucania Jedzenia i kart pracy „Jak wyrzucać mniej jedzenia?”

  Z interaktywnym dzienniczkiem z łatwością zdiagnozujesz, jakiego jedzenia i dlaczego wyrzucasz najwięcej, aby móc ograniczyć marnowanie żywności! Już kilka dni takiej obserwacji pozwala wyciągnąć wspaniałe wnioski, które wykorzystasz w karcie pracy, aby wyrzucać mniej!

 4. Wszystkich materiałów w PDF stworzonych w ramach #wyzwanieodgracanie

  Karty pracy: jak odgracić łazienkę, apteczkę, sypialnię, szafę, salon, książki i dokumenty, przedpokój, kuchnię, pokój dziecka, rzeczy sentymentalne, piwnice i pawlacze oraz porady, jak utrzymać efekty odgracania. Dzięki temu odgracisz swoją przestrzeń i uwolnisz się od nadmiaru!

 5. Paczki Eko Naklejek na IG

  Eko Naklejki, to jedyne w Polsce naklejki na Instagrama w tematyce zero waste. Wraz z Hanią Rzepecką, polską rysowniczką, stworzyłyśmy naklejki, które staną się ozdobą Twoich stories. Wyróżnij swoje relacje, dzięki czemu łatwiej pokażesz światu swoją misję oraz wartości, którymi się kierujesz.

Poznaj Ekspertów i Ekspertki Klubu

Klub Ograniczam Się to:

 1. Dyskusje o tym, co dla Ciebie ważne

  Wielkie grupy otwarte, to często kopalnia wiedzy, ale też hejtu i krytyki. A przecież nie o to chodzi! W Klubie wspólnie rozwiązujemy problemy, obalamy mity i kulturalnie rozmawiamy o tym, co nam leży na sercu. Krytyka jest ważna – pozwala się doskonalić i rozwijać swoje poglądy. Hejterom mówimy jednak nie! W Klubie możesz się czuć bezpiecznie.

 2. Tylko sprawdzone informacje

  W sieci można znaleźć mnóstwo treści o ekologii i zero waste. Ich poziom bywa jednak bardzo różny, dlatego w Klubie czeka na Ciebie sprawdzona wiedza od ekspertów. Podczas cyklicznych spotkań na żywo opowiadają o tym, na czym znają się najlepiej, abyś mógł wdrożyć zmiany w swoim życiu.

 3. Motywacja do zmian

  Trudno zmienić swoje przyzwyczajenia, jeśli nie mamy wsparcia w otoczeniu. Być może też czasem masz tak, że bardzo chcesz coś zmienić, ale motywacja powoli opada. Taki stan jest frustrujący! Dlatego w Klubie działamy wspólnie i motywujemy się do wprowadzania zmian we własnym tempie. Zupełnie bez spiny!

   

 4. Zniżki na moje kursy, książki i e-booki

  W podziękowaniu za Twoją obecność w Klubie mam dla Ciebie także dodatkowe bonusy – wcześniejsze informacje o projektach, nad którymi pracuję, zniżki na moje kursy i e-booki, a także produkty, które polecam. Wszystko po to, abyś na swoich zasadach mógł_mogła zdobywać wiedzę i umiejętności. 

  Czeka na Ciebie stała zniżka 20% na moje produkty elektroniczne oraz darmowa dostawa od 50 zł.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie odbywają się webinary w ramach Klubu?

  Webinary organizowane w ramach Klubu Ograniczam Się odbywają się na YouTube lub na Zoomie. Link do spotkania wysyłamy mailowo dzień wcześniej oraz w dniu webinaru. Dodajemy go też na grupie na Facebooku. Nagranie webinaru umieszczane jest następnie na platformie edukacyjnej, do której Klubowicze mają dostęp. Powtórka aktywna jest przez cały czas uczestnictwa w Klubie, można obejrzeć ją w dowolnym momencie.

 2. Gdzie znajdę materiały, które powstały w ramach Klubu?

  Wszystkie materiały stworzone w ramach Klubu znajdują się na platformie edukacyjnej. Dane do logowania otrzymuje się po zakupie miejsca w Klubie. Dodatkowe materiały w postaci motywujących postów dodawane są na klubowej, zamkniętej grupie na Facebooku. Link do grupy wysyłamy po zakupie miejsca w Klubie.

 3. Czy w pełni skorzystam z uczestnictwa w Klubie jeśli nie mam konta na Facebooku i nie chcę go zakładać?

  Grupa na Facebooku zapewnia miejsce na dyskusje i zacieśnianie więzi w społeczności Ograniczam Się. Jeśli więc zależy Ci na na tym elemencie Klubu, to bez konta na Facebooku będzie trudno o interakcje z innymi Klubowiczami. Wszystkie materiały znajdują się jednak na zewnętrznej platformie edukacyjnej, do której wszyscy Klubowicze mają dostęp. Linki do webinarów na żywo wysyłamy mailowo. Dlatego bez konta na Facebooku także można aktywnie korzystać z członkostwa w Klubie.

 4. Co zrobić, jeśli nie mogę zalogować się na platformę edukacyjną?

  W przypadku jakichkolwiek trudności z zalogowaniem się na platformę edukacyjną napisz do nas na adres maria@ograniczamsie.com. Moja project managerka Maria odpowie na Twoją wiadomość i pomoże Ci w logowaniu.

 5. Czy po 3 lub 6 miesiącach uczestnictwa w Klubie, w zależności od zakupionego pakietu, mogę zrezygnować?

  Po zakończeniu ważności zakupionego pakietu możesz zrezygnować z uczestnictwa w Klubie bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Jeśli jednak zdecydujesz się zostać, to możesz przedłużyć dostęp do Klubu w cenie, w której dołączyłeś_aś. W każdej kolejnej edycji czekają na Ciebie nowe webinary, masterclass, karty pracy, notatki wizualne i wiele więcej!

 6. Co dokładnie oznacza wersja MINI dostępu do Klubu?

  Dostaniesz dostęp do wszystkich treści tworzonych w 3 edycji Klubu, ale nie będziesz mieć materiałów z 1 i 2 edycji.

 7. Czy po zakupieniu wersji MINI mogę przejść na wersję standard Klubu?

  Tak, istnieje taka możliwość. Przykładowo po zakupie dostępu do wersji MINI na 3 miesiące możesz zakupić pełną wersję na 3, 6 lub 12 miesięcy.