fbpx

 • Los naszej planety i ekologia są dla Ciebie ważne, dlatego martwisz się, jaką planetę pozostawimy po sobie kolejnym pokoleniom?
 • Marzysz o tym, by kiedyś iść na spacer do lasu i nie musieć sprzątać po innych śmieci, bo ludzie zwracają uwagę na to, w jaki sposób wpływają na środowisko?
 • Brakuje wokół Ciebie osób, które myślą tak, jak Ty, dlatego czasami czujesz się jak przybysz z obcej planety, jedyna osoba, której zależy?
 • Chcesz w praktyce zmieniać świat wokół siebie, a nie tylko zdobywać wiedzę bez wskazówek, jak wcielić ją w życie?

Klub #ograniczamsie jest dla Ciebie!

Tutaj czeka na Ciebie:

 • sprawdzona wiedza – webinary, warsztaty, sesje pytań i odpowiedzi prowadzone przez ekspertów, dzięki czemu masz pewność, że przekazywane informacje są wiarygodne
 • wsparcie w działaniu i motywacja do zmian – już nie porzucisz postanowień po kilku dniach, kiedy zrobi się trudniej – Klub da Ci dodatkową motywację do wprowadzenia zmian, których pragniesz
 • uporządkowane wyzwania, które pozwolą Ci wdrażać plany w życie – w Klubie już czeka na Ciebie #wyzwanieodgracanie oraz wyzwanie #ograniczamplastik – cyklicznie odbywają się kolejne!
 • kulturalna dyskusja o ekologii i zero waste, aby każdy z nas mógł otwarcie dzielić się swoimi poglądami, wątpliwościami i obawami, bo przecież wszyscy mierzymy się ze skutkami zmiany klimatu!
 • zniżki na moje kursy, e-booki i produkty, które polecam – darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 50 zł i stała zniżka 20% na moje produkty elektroniczne, bo jestem wdzięczna, że jesteś tu z nami

Zapisz się na listę zainteresowanych 4. edycją Klubu Ograniczam Się

Poznaj opinie Klubowiczek

 1. Polecałabym “Klub” każdemu “początkującemu” zwłaszcza, że sama wiem po sobie, że taki “zielony szczypior” może dostać po głowie od tych bardziej zaawansowanych na różnych grupach czy forach “zerołejsterowskich”, co przynosi skutek raczej marny, a przede wszystkim zniechęca do podążania tą ścieżką. W “Klubie” bardzo podoba mi się właśnie to, że tu tego hejtu nie ma. Polecam każdemu, kto chce w miłej atmosferze poznawać tematy związane z byciem “eco”!

  Iwona F.
 2. Uczestnictwo w Klubie mocno rozwija i wspiera w ekologicznym podejściu do codzienności. Najwięcej skorzysta ten kto uczestniczy na bieżąco. Sprawdziłam. Jak wyzwanie to staram się robić z całą grupą. Wpisy na FB motywują i są motorem do działania.

  Agnieszka W.
 3. Podoba mi się idea tego miejsca. Na plus na pewno odgracanie – tego mi bardzo brakowało, dało mi kopa do dużych porządków w moim domu i w szafie. Nigdy nie podeszłam tak świadomie do ubrań i tylu z nich się nie pozbyłam.

  Ewa Sz.
 4. Myślę, że to dobre miejsce na pogłębienie swojej wiedzy w zakresie bardziej świadomego życia i naszych wyborów. Spotkania z ekspertkami były rozwijające, kilka z nich wręcz świetne! Jestem zadowolona, że zdecydowałam się zapisać do tej społeczności 🙂

  Karolina M.
 5. Bardzo podobają mi się poruszane tematy, ale też zebrała się tu niezła grupa fajnych ludzi. Podoba mi się ten klimat 😀

  Anna S.
 6. Super sprawa! Samo “mięcho” 😉 konkret, webinary na wysokim poziomie, treści dodatkowe po webinarach. Idealne rozpoczęcie do wprowadzenia w swoje życie “zero waste”, “less waste”. 🙂

  Karola G.
 7. Jest to bardzo wartościowe przedsięwzięcie. Możemy nawzajem się wspierać w działaniach, dyskutować, pytać o zdanie, a przy tym nabierać coraz więcej wiedzy i praktycznych wskazówek. W Klubie nic bym nie zmieniła.

  Anna P.
 8. Uważam, że jest to dobre miejsce na poszerzenie swojej wiedzy w szerokim zakresie – od ekologii po organizację, zdrowie itd. Jest to bezpieczna przestrzeń do wyrażania swoich poglądów i zadawania pytań.

  Karolina S.
 9. Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie. Klub jest idealnym miejscem, żeby poszukać rozwiązań i możliwości życia w harmonii z przestrzenią wokół siebie, z naturą i tworzeniem zdrowych relacji z ludźmi.

  Anna B.
 10. Nie wahaj się, to zmieni Twoje myślenie o sobie, świecie, dniu dzisiejszym i jutrze.

  Magda R.

Klubowicze i Klubowiczki są zadowoleni z udziału w Klubie

Treści w Klubie dzielimy na 3 obszary: Dbam o siebie, Dbam o planetę, Dbam o swoje otoczenie. W najbliższych miesiącach czeka na Ciebie:

Dbam o siebie

 • dr Joanna Gałązka i dr Jakub Garnis, czyli projekt Zrób to Z Nami Online, przybliżą nam temat dzikich roślin jadalnych i bezpieczeństwa żywności z marketów, abyś ze spokojem mogła_mógł sięgać po produkty ze sklepowych półek
 • Iwona Kibil podzieli się z nami wiedzą o dietach roślinnych, aby ułatwić Ci ograniczenie spożycia mięsa w diecie – co korzystnie wpłynie na stan naszej planety
 • Jagna Niedzielska poprowadzi gotowanie na żywo i podzieli się z Tobą najlepszymi wskazówkami, jak nie marnować jedzenia i korzystać z resztek, aby coraz mniej żywności lądowało w Twoim koszu na śmieci
 • Sporo będzie też psychologii: nasze ekspertki to Maria Sitarska, która opowie o ekopsychologii i technikach radzenia sobie z lękiem klimatycznym Ania Cyklińska (Psychoedu) – dowiesz się, jak redukować napięcie i zadbać o siebie, gdy pojawiają się myśli: Już więcej nie dam rady! Świat się kończy. Czemu inni też czegoś nie zrobią? Hania Kozłowska, specjalistka od komunikacji bez przemocy opowie nam o tym, jak się efektywnie komunikować.
 • Anna Wiatrowska z Queerowy Feminizm opowie o języku inkluzywnym i o tym, dlaczego ekologia jest kobietą

Dbam o planetę

 • We wrześniu zajmiemy się tematem eko-solo podróży razem z Dodo Knitter – dowiesz się, jak podróżować bez szkody dla środowiska, dzięki czemu pogodzisz miłość do podróżowania z zero waste
 • Będziemy kontynuować ten temat w kontekście mikrowypraw razem z Zielona Wśród Ludzi. Nauczysz się wyszukiwać miejsca na krótkie wyprawy poza miasto, bo wyjazd z betonowej dżungli pomoże Ci zredukować stres
 • Pieing opowie nam o tym czy nasza miasta mogą być bardziej ekologiczne. Dowiesz się, co jest Ci w mieście potrzebne, by żyć szczęśliwiej i sprzyjać naturze, zamiast rozbudowywać betonowe place.
 • W październiku będzie szansa porozmawiać o klimacie Marcinem Popkiewiczem, analitykiem megatrendów. Dowiesz się, jakie zmiany klimatyczne czekają nas w najbliższym czasie, a potem jak je zatrzymać!

Dbam o swoje otoczenie

 • Na początek zaplanowaliśmy Wyzwanie Sprzątanie z Mamą Chemik – dowiesz się, jak zrobić własne, domowe środki czystości.
 • Pani od Odpadów opowie nam o segregacji śmieci i paliwach alternatywnych, abyś już nigdy nie miał_a wątpliwości, gdzie wyrzucić kłopotliwe odpady. Nauczysz się idealne segregować śmieci oraz dowiesz się, co z każdą frakcją się później dzieje – pomoże Ci to podejmować bardziej ekologiczne wybory na co dzień.

+ do każdego nagrania karty pracy i notatki wizualne

Zapisz się na listę zainteresowanych 4. edycją Klubu Ograniczam Się

Od razu po dołączeniu do Klubu uzyskasz dostęp do:

 1. Wszystkich materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej

  17 nagrań webinarów, 3 nagrania masterclass, 35 kart pracy w PDF, 21 notatek wizualnych oraz materiały w ramach 3 wyzwań. Do wszystkich tych materiałów dostajesz dostęp od razu po zakupie miejsca w Klubie. Od Ciebie zależy, w jakim tempie i kolejności będziesz realizować treści. Masz do nich dostęp na każdym urządzeniu mobilnym!

 2. E-booka “Keep Calm and Zero Waste”

  Ten e-book to coś więcej niż sucha teoria i puste strony do planowania. To sprawdzone, praktyczne porady, które pomogą Ci lepiej gospodarować w swojej kuchni. Z tym interaktywnym narzędziem już nie będziesz się zastanawiać: jak przedłużyć trwałość ziół czy sera, jak zaplanować zakupy i jadłospis na najbliższe dni, co trzymać, na której półce w lodówce, co zrobić z produktami “po terminie”.

 3. Dzienniczka Wyrzucania Jedzenia i kart pracy “Jak wyrzucać mniej jedzenia?”

  Z interaktywnym dzienniczkiem z łatwością zdiagnozujesz, jakiego jedzenia i dlaczego wyrzucasz najwięcej, aby móc ograniczyć marnowanie żywności! Już kilka dni takiej obserwacji pozwala wyciągnąć wspaniałe wnioski, które wykorzystasz w karcie pracy, aby wyrzucać mniej!

 4. Wszystkich materiałów w PDF stworzonych w ramach #wyzwanieodgracanie

  Karty pracy: jak odgracić łazienkę, apteczkę, sypialnię, szafę, salon, książki i dokumenty, przedpokój, kuchnię, pokój dziecka, rzeczy sentymentalne, piwnice i pawlacze oraz porady, jak utrzymać efekty odgracania. Dzięki temu odgracisz swoją przestrzeń i uwolnisz się od nadmiaru!

 5. Paczki Eko Naklejek na IG

  Eko Naklejki, to jedyne w Polsce naklejki na Instagrama w tematyce zero waste. Wraz z Hanią Rzepecką, polską rysowniczką, stworzyłyśmy naklejki, które staną się ozdobą Twoich stories. Wyróżnij swoje relacje, dzięki czemu łatwiej pokażesz światu swoją misję oraz wartości, którymi się kierujesz.

Na platformie edukacyjnej klubu już czeka na Ciebie

Dbam o siebie

 • Jak odżywiać się zdrowo? Nagranie webinaru z Owsianą – ekspertka zdradza, jak bilansować swoją dietę i gotować szybkie posiłki, abyś nie musiał_a ślęczeć godzinami w kuchni i wydawać masy pieniędzy na zdrową dietę.
 • Fizjologia kobiety a wielorazowa higiena intymna. Nagranie spotkania z Gosią Włodarczyk – Panią Fizjotrener – ekspertka opowiada o tym, jak dobrać wielorazową higienę intymną do swoich potrzeb, abyś na zawsze pożegnała jednorazowe podpaski czy tampony!
 • Komunikacja bez przemocy. Webinar z Hanią Kozłowską (w ramach cyklu odbyły się też warsztaty w mniejszych grupach). Hania omawia filary komunikacji bez przemocy, dzięki czemu dowiesz się, jak komunikować swoje potrzeby i empatycznie rozmawiać.
 • Działania eko a poczucie winy. Spotkanie z Pauliną Górską. Dowiesz się, jak radzić sobie z poczuciem winy, że wciąż robisz za mało dla dobra planety.

Dbam o planetę

 • 2 nagrania warsztatów kulinarnych z Jagną Niedzielską – ekspertka pokazuje, jak gotować bez resztek i opowiada o tym, jak prawidłowo przechowywać żywność.
 • Miejskie ogrodnictwo. Webinar z Klaudią Sidorowicz. Dowiesz się, jakie rośliny najlepiej radzą sobie w mieście, dzięki czemu Twój balkon i mieszkanie się zazieleni, co dobrze wpłynie na Twój dobrostan.
 • Masterclass o segregowaniu odpadów prowadzone przeze mnie – opowiem Ci, jak krok po kroku segregować śmieci i jakie rozwiązania wprowadzić w swoim domu, żeby wyeliminować dylematy, gdzie coś wyrzucić.
 • O śladzie węglowym. Spotkaniem z Januszem Mizernym – ekspert opowiada o tym, jak obliczyć swój ślad węglowy, dzięki czemu będziesz mogła_mógł zmniejszyć swój negatywny wpływ na klimat.
 • Kompostowanie – masterclass prowadzone przeze mnie. Pokażę Ci, jak założyć własny kompostownik, dzięki czemu będziesz w stanie zrobić to sam_a i w pełni wykorzystać swoje odpadki BIO!
 • Zapytaj o plastik – webinar z Piotrem Barczakiem. Ekspert opowiada o tym, dlaczego plastik jest tak problematyczny. Odpowiada na pytania Klubowiczów – może odpowiada też na Twoje dylematy?
 • Wyzwanie #ograniczamplastik – krok po kroku przeprowadzę Cię przez analizę tego, ile plastiku obecnie zużywasz. Pokażę Ci, jak zmniejszyć tę ilość.

Dbam o swoje otoczenie

 • Szafa minimalistki. Webinar z Kasią Kędzierską – Simplicite. Ekspertka opowiada o tym, jak dopasować swoją garderobę do siebie. Dzięki temu spotkaniu będziesz w stanie dokonać selekcji swoich ubrań.
 • Jak porządkować książki i dokumenty. Spotkanie z Agnieszką Krakós-Gorący – Prosta organizacja. Po obejrzeniu tego webinaru zyskasz wiedzę, jak zorganizować książki i dokumenty w swoim domu, dzięki czemu rozprawisz się z zalegającymi papierami i wprowadzisz system, który pomoże Ci je segregować.
 • Co zrobić z nadmiarem ubrań? Webinar z Zosią Zochniak z Ubrania do Oddania. W tym spotkaniu ekspertka opowiada o drugim obiegu ubrań. Dzięki temu spotkaniu zmienisz swoje myślenie o fast fashion.
 • Czytamy etykiety produktów spożywczych. Spotkanie z Agnieszką Pocztarską z Czytamy Etykiety. Dzięki temu spotkaniu zaczniesz zwracać większą uwagę na składy i świadomiej wybierać produkty w sklepie.
 • Upcykling z MAMYWENE. Z tego spotkania dowiesz się, czym jest upcykling. Poznasz przykłady tego, jak nadać drugie życie przedmiotom, dzięki czemu będziesz mogła_mógł mniej wyrzucać.
 • Kuchenny declutter. Webinar z Agnieszką Krakós-Gorący – Prosta organizacja. Dowiesz się, jak w praktyce zorganizować swoją kuchnię, dzięki czemu ograniczysz liczbę niepotrzebnych sprzętów i unikniesz marnowania żywności schowanej w zakamarkach szafek.

Poznaj Ekspertów i Ekspertki Klubu

Klub Ograniczam Się to:

 1. Dyskusje o tym, co dla Ciebie ważne

  Wielkie grupy otwarte, to często kopalnia wiedzy, ale też hejtu i krytyki. A przecież nie o to chodzi! W Klubie wspólnie rozwiązujemy problemy, obalamy mity i kulturalnie rozmawiamy o tym, co nam leży na sercu. Krytyka jest ważna – pozwala się doskonalić i rozwijać swoje poglądy. Hejterom mówimy jednak nie! W Klubie możesz się czuć bezpiecznie.

 2. Tylko sprawdzone informacje

  W sieci można znaleźć mnóstwo treści o ekologii i zero waste. Ich poziom bywa jednak bardzo różny, dlatego w Klubie czeka na Ciebie sprawdzona wiedza od ekspertów. Podczas cyklicznych spotkań na żywo opowiadają o tym, na czym znają się najlepiej, abyś mógł wdrożyć zmiany w swoim życiu.

 3. Motywacja do zmian

  Trudno zmienić swoje przyzwyczajenia, jeśli nie mamy wsparcia w otoczeniu. Być może też czasem masz tak, że bardzo chcesz coś zmienić, ale motywacja powoli opada. Taki stan jest frustrujący! Dlatego w Klubie działamy wspólnie i motywujemy się do wprowadzania zmian we własnym tempie. Zupełnie bez spiny!

   

 4. Zniżki na moje kursy, książki i e-booki

  W podziękowaniu za Twoją obecność w Klubie mam dla Ciebie także dodatkowe bonusy – wcześniejsze informacje o projektach, nad którymi pracuję, zniżki na moje kursy i e-booki, a także produkty, które polecam. Wszystko po to, abyś na swoich zasadach mógł_mogła zdobywać wiedzę i umiejętności. 

  Czeka na Ciebie stała zniżka 20% na moje produkty elektroniczne oraz darmowa dostawa od 50 zł.

Zapisz się na listę zainteresowanych 4. edycją Klubu Ograniczam Się

W Klubie dowiesz się jak:

 • Rozmawiać z eko-sceptykami, dzięki czemu będziesz w stanie przedstawiać swoje stanowisko bez nerwów
 • Zrobić domowy kompostownik, dzięki czemu w pełni wykorzystasz odpady BIO w Twoim domu
 • Pozbywać się zbędnych rzeczy i kupować mniej, dzięki czemu oszczędzisz pieniądze i czas
 • Mniej śmiecić i dobrze segregować odpady, dzięki czemu już nie będziesz się zastanawiać, gdzie wyrzucać kłopotliwe odpady
 • Przerobić stare ubrania i dalej je wykorzystywać – bo kto powiedział, że po jednym sezonie trzeba zmieniać garderobę? 😉
 • Prowadzić dom w stylu zero waste, dzięki czemu w Twoim domu będzie mniej chemii i marnotrawienia
 • Zmniejszyć swój ślad węglowy, dzięki czemu zmniejszysz swój wpływ na środowisko
 • Efektywnie się komunikować i mówić o Twoich wartościach, co pozwoli Ci żyć w zgodzie ze sobą
 • Kupować jedzenie bez plastiku i dobrze gospodarować swoja kuchnią, co pozwoli Ci mniej marnować
 • Żyć bardziej eko bez wydawania mnóstwa pieniędzy!

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie odbywają się webinary w ramach Klubu?

  Webinary organizowane w ramach Klubu Ograniczam Się odbywają się na YouTube lub na Zoomie. Link do spotkania wysyłamy mailowo dzień wcześniej oraz w dniu webinaru. Dodajemy go też na grupie na Facebooku. Nagranie webinaru umieszczane jest następnie na platformie edukacyjnej, do której Klubowicze mają dostęp. Powtórka aktywna jest przez cały czas uczestnictwa w Klubie, można obejrzeć ją w dowolnym momencie.

 2. Gdzie znajdę materiały, które powstały w ramach Klubu?

  Wszystkie materiały stworzone w ramach Klubu znajdują się na platformie edukacyjnej. Dane do logowania otrzymuje się po zakupie miejsca w Klubie. Dodatkowe materiały w postaci motywujących postów dodawane są na klubowej, zamkniętej grupie na Facebooku. Link do grupy wysyłamy po zakupie miejsca w Klubie.

 3. Czy w pełni skorzystam z uczestnictwa w Klubie jeśli nie mam konta na Facebooku i nie chcę go zakładać?

  Grupa na Facebooku zapewnia miejsce na dyskusje i zacieśnianie więzi w społeczności Ograniczam Się. Jeśli więc zależy Ci na na tym elemencie Klubu, to bez konta na Facebooku będzie trudno o interakcje z innymi Klubowiczami. Wszystkie materiały znajdują się jednak na zewnętrznej platformie edukacyjnej, do której wszyscy Klubowicze mają dostęp. Linki do webinarów na żywo wysyłamy mailowo. Dlatego bez konta na Facebooku także można aktywnie korzystać z członkostwa w Klubie.

 4. Co zrobić, jeśli nie mogę zalogować się na platformę edukacyjną?

  W przypadku jakichkolwiek trudności z zalogowaniem się na platformę edukacyjną napisz do nas na adres maria@ograniczamsie.com. Moja project managerka Maria odpowie na Twoją wiadomość i pomoże Ci w logowaniu.

 5. Czy po 3 lub 6 miesiącach uczestnictwa w Klubie, w zależności od zakupionego pakietu, mogę zrezygnować?

  Po zakończeniu ważności zakupionego pakietu możesz zrezygnować z uczestnictwa w Klubie bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Jeśli jednak zdecydujesz się zostać, to możesz przedłużyć dostęp do Klubu w cenie, w której dołączyłeś_aś. W każdej kolejnej edycji czekają na Ciebie nowe webinary, masterclass, karty pracy, notatki wizualne i wiele więcej!

 6. Co dokładnie oznacza wersja MINI dostępu do Klubu?

  Dostaniesz dostęp do wszystkich treści tworzonych w 3 edycji Klubu, ale nie będziesz mieć materiałów z 1 i 2 edycji.

 7. Czy po zakupieniu wersji MINI mogę przejść na wersję standard Klubu?

  Tak, istnieje taka możliwość. Przykładowo po zakupie dostępu do wersji MINI na 3 miesiące możesz zakupić pełną wersję na 3, 6 lub 12 miesięcy.