fbpx

Kolejna szansa na dołączenie do Klubu już w sierpniu 2021

 • Los naszej planety i ekologia są dla Ciebie ważne?
 • Starasz się śmiecić mniej, ale czasami gubisz się w tym, jak segregować odpady i marnować mniej?
 • Brakuje wokół Ciebie osób, które myślą tak, jak Ty i będą Cię wspierać na co dzień?
 • Masz mętlik w głowie, które produkty naprawdę są eko, a które to eko-ściema – eko-dylematy to Twoja codzienność?

Klub #ograniczamsie jest dla Ciebie!

Tutaj czeka na Ciebie:

 • sprawdzona wiedza – treści eksperckie i praktyczne porady
 • wsparcie w działaniu i motywacja do zmian
 • uporządkowane wyzwania, które pozwolą Ci wdrażać plany w życie – w Klubie już czeka na Ciebie #wyzwanieodgracanie, które tworzę razem z Agnieszką Krakós-Gorący (@prostaorganizacja)
 • kulturalna dyskusja o ekologii i zero waste
 • zniżki na moje kursy, e-booki i produkty, które polecam – darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 50 zł i stała zniżka 20% na moje produkty elektroniczne

Od razu po dołączeniu do Klubu uzyskasz dostęp do:

 1. E-booka „Keep Calm and Zero Waste”

  Ten e-book to coś więcej niż sucha teoria i puste strony do planowania. To sprawdzone, praktyczne porady, które pomogą Ci lepiej gospodarować w swojej kuchni. Z tym interaktywnym narzędziem już nie będziesz się zastanawiać: jak przedłużyć trwałość ziół czy sera, jak zaplanować zakupy i jadłospis na najbliższe dni, co trzymać, na której półce w lodówce, co zrobić z produktami “po terminie”.

 2. Paczki Eko Naklejek na IG

  Eko Naklejki, to jedyne w Polsce naklejki na Instagrama w tematyce zero waste. Wraz z Hanią Rzepecką, polską rysowniczką, stworzyłyśmy naklejki, które staną się ozdobą Twoich stories. Wyróżnij swoje relacje, dzięki czemu łatwiej pokażesz światu swoją misję oraz wartości, którymi się kierujesz.

 3. Dzienniczka Wyrzucania Jedzenia

  Z tym interaktywnym narzędziem z łatwością zdiagnozujesz, jakiego jedzenia i dlaczego wyrzucasz najwięcej, aby móc ograniczyć marnowanie żywności! Już kilka dni takiej obserwacji pozwala wyciągnąć wspaniałe wnioski, które pomogą mądrzej planować zakupy i popracować nad swoimi nawykami kulinarnymi.

 4. Kart pracy „Jak wyrzucać mniej jedzenia?”

  W kartach pracy znajdziesz pytania pomocnicze w procesie zmniejszania ilości wyrzucanego jedzenia. Zachęcam Cię do szczerego odpowiedzenia na nie i chwili refleksji. Dzięki temu nie tylko zyskasz inspirację do zmian, ale także precyzyjnie określisz obszary do poprawy i stworzysz plan działania.

 5. Wszystkich materiałów w PDF stworzonych w ramach #wyzwanieodgracanie

  Karty pracy: jak odgracić łazienkę, apteczkę, sypialnię, szafę, salon, książki i dokumenty, przedpokój, kuchnię, pokój dziecka, rzeczy sentymentalne, piwnice i pawlacze oraz porady, jak utrzymać efekty odgracania.

 6. Masterclass Jagny Niedzielskiej

  Podczas którego gotujemy na żywo! Jagna nie tylko pokazuje jak ugotować aromatyczny bulion i upiec pyszną babkę, ale także opowiada, jak wyrzucać mniej jedzenia i nie marnować! To 2 godzinne spotkanie pełne praktycznych informacji i sposobów na przechowywanie żywności, planowanie i robienie przetworów. Do spotkania dołączone są karty pracy w PDF!

Oraz nagrań webinarów

+ do każdego nagrania karty pracy i notatki wizualne

Kolejna szansa na dołączenie do Klubu już w sierpniu 2021

Klub Ograniczam Się to:

 1. Dyskusje o tym, co dla Ciebie ważne

  Wielkie grupy otwarte, to często kopalnia wiedzy, ale też hejtu i krytyki. A przecież nie o to chodzi! W Klubie będziemy wspólnie rozwiązywać problemy, obalać mity i kulturalnie rozmawiać o tym, co nam leży na sercu. Krytyka jest ważna – pozwala się doskonalić i rozwijać swoje poglądy. Hejterom mówimy jednak nie!

 2. Tylko sprawdzone informacje

  W sieci można znaleźć mnóstwo treści o ekologii i zero waste. Ich poziom bywa jednak bardzo różny, dlatego w Klubie czeka na Ciebie sprawdzona wiedza od ekspertów. Podczas cyklicznych spotkań na żywo opowiedzą Ci o tym, na czym znają się najlepiej, abyś mógł wdrożyć zmiany w swoim życiu.

  Webinary z Justyną Świetlicką (Owsianą), Kasią Simplicite, Zosią Zochniak (Ubrania do oddania), Agnieszką Pocztarską (Czytamy Etykiety), Gosią Włodarczyk (Pani Fizjotrener) i Jagną Niedzielską już czekają na Ciebie na platformie edukacyjnej.

 3. Motywacja do zmian

  Trudno zmienić swoje przyzwyczajenia, jeśli nie mamy wsparcia w otoczeniu. Być może też czasem masz tak, że bardzo chcesz coś zmienić, ale motywacja powoli opada. Taki stan jest frustrujący! Dlatego w Klubie będziemy działać wspólnie i motywować się do wprowadzania zmian we własnym tempie. Zupełnie bez spiny!

  Czekają na Ciebie cykliczne wyzwania tematyczne. Na platformie edukacyjnej już znajdziesz #wyzwanieodgracanie, które tworzę wspólnie z Agnieszką Krakós-Gorący (@prostaorganizacja)

 4. Zniżki na moje kursy, książki i e-booki

  W podziękowaniu za Twoją obecność w Klubie będę miała dla Ciebie także dodatkowe bonusy – wcześniejsze informacje o projektach, nad którymi pracuję, zniżki na moje kursy i e-booki, a także produkty, które polecam. Wszystko po to, abyś na swoich zasadach mógł zdobywać wiedzę i umiejętności. 

  Czeka na Ciebie stała zniżka 20% na moje produkty elektroniczne oraz darmowa dostawa od 50 zł.

Poznaj opinie Klubowiczów

 1. Polecałabym „Klub” każdemu „początkującemu” zwłaszcza, że sama wiem po sobie, że taki „zielony szczypior” może dostać po głowie od tych bardziej zaawansowanych na różnych grupach czy forach „zerołejsterowskich”, co przynosi skutek raczej marny, a przede wszystkim zniechęca do podążania tą ścieżką. W „Klubie” bardzo podoba mi się właśnie to, że tu tego hejtu nie ma. Polecam każdemu, kto chce w miłej atmosferze poznawać tematy związane z byciem „eco”!

  Iwona F.
 2. Uczestnictwo w Klubie mocno rozwija i wspiera w ekologicznym podejściu do codzienności. Najwięcej skorzysta ten kto uczestniczy na bieżąco. Sprawdziłam. Jak wyzwanie to staram się robić z całą grupą. Wpisy na FB motywują i są motorem do działania.

  Agnieszka W.
 3. Podoba mi się idea tego miejsca. Na plus na pewno odgracanie – tego mi bardzo brakowało, dało mi kopa do dużych porządków w moim domu i w szafie. Nigdy nie podeszłam tak świadomie do ubrań i tylu z nich się nie pozbyłam.

  Ewa Sz.
 4. Myślę, że to dobre miejsce na pogłębienie swojej wiedzy w zakresie bardziej świadomego życia i naszych wyborów. Spotkania z ekspertkami były rozwijające, kilka z nich wręcz świetne! Jestem zadowolona, że zdecydowałam się zapisać do tej społeczności 🙂

  Karolina M.
 5. Bardzo podobają mi się poruszane tematy, ale też zebrała się tu niezła grupa fajnych ludzi. Podoba mi się ten klimat 😀

  Anna S.
 6. Super sprawa! Samo „mięcho” 😉 konkret, webinary na wysokim poziomie, treści dodatkowe po webinarach. Idealne rozpoczęcie do wprowadzenia w swoje życie „zero waste”, „less waste”. 🙂

  Karola G.
 7. Jest to bardzo wartościowe przedsięwzięcie. Możemy nawzajem się wspierać w działaniach, dyskutować, pytać o zdanie, a przy tym nabierać coraz więcej wiedzy i praktycznych wskazówek. W Klubie nic bym nie zmieniła.

  Anna P.

To już było

A to będzie! Poznaj Ekspertów Klubu

Na najbliższe miesiące zaplanowaliśmy kilka bloków tematycznych!

Segregacja odpadów

 • Masterclass ze mną o tym, jak dobrze segregować śmieci
 • Cykl edukacyjny (webinar + posty) Piotra Barczaka o mitach na temat plastiku
 • Wyzwanie #lipiecbezplastiku

Upcykling

 • Cykl edukacyjny (webinar + posty) Alicji i Agnieszki z pracowni Mamy Wenę o tym, jak dać drugie życie przedmiotom, które już posiadamy

Komunikacja i relacje

 • Webinar i warsztaty z Hanią Kozłowską o komunikacji bez przemocy i jak dbać o siebie w obliczu kryzysu klimatycznego
 • Webinar z Pauliną Górską o tym, jak dbać o swój dobrostan psychiczny i działać na rzecz planety

Less waste w kuchni

Natura

 • Webinar z Klaudią z My Way od Gardening o tym, jak uprawiać warzywa w mieście i nie zwariować
 • Cykl edukacyjny (webinar + posty) Janusza Mizernego z bloga Green Projects o śladzie węglowym i jak go zmniejszyć

W Klubie dowiesz się jak:

 • Rozmawiać z eko-sceptykami
 • Zrobić własne kosmetyki bez plastiku i chemii
 • Zrobić domowy kompostownik
 • Pozbywać się zbędnych rzeczy i kupować mniej
 • Mniej śmiecić i dobrze segregować odpady
 • Przerobić stare ubrania i dalej je wykorzystywać
 • Prowadzić dom w stylu zero waste
 • Przerzucić się na domową chemię
 • Śmiecić mniej przy małych dzieciach
 • Kupować jedzenie bez plastiku i dobrze gospodarować swoja kuchnią
 • Żyć bardziej eko bez wydawania mnóstwa pieniędzy!

Kolejna szansa na dołączenie do Klubu już w sierpniu 2021

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 1. Gdzie odbywają się webinary w ramach Klubu?

  Webinary organizowane w ramach Klubu Ograniczam Się odbywają się na YouTube lub na Zoomie. Link do spotkania wysyłamy mailowo dzień wcześniej oraz w dniu webinaru. Dodajemy go też na grupie na Facebooku. Nagranie webinaru umieszczane jest następnie na platformie edukacyjnej, do której Klubowicze mają dostęp. Powtórka aktywna jest przez cały czas uczestnictwa w Klubie, można obejrzeć ją w dowolnym momencie.

 2. Gdzie znajdę materiały, które powstały w ramach Klubu?

  Wszystkie materiały stworzone w ramach Klubu znajdują się na platformie edukacyjnej. Dane do logowania otrzymuje się po zakupie miejsca w Klubie. Dodatkowe materiały w postaci motywujących postów dodawane są na klubowej, zamkniętej grupie na Facebooku. Link do grupy wysyłamy po zakupie miejsca w Klubie.

 3. Czy w pełni skorzystam z uczestnictwa w Klubie jeśli nie mam konta na Facebooku i nie chcę go zakładać?

  Grupa na Facebooku zapewnia miejsce na dyskusje i zacieśnianie więzi w społeczności Ograniczam Się. Jeśli więc zależy Ci na na tym elemencie Klubu, to bez konta na Facebooku będzie trudno o interakcje z innymi Klubowiczami. Wszystkie materiały znajdują się jednak na zewnętrznej platformie edukacyjnej, do której wszyscy Klubowicze mają dostęp. Linki do webinarów na żywo wysyłamy mailowo. Dlatego bez konta na Facebooku także można aktywnie korzystać z członkostwa w Klubie.

 4. Co zrobić, jeśli nie mogę zalogować się na platformę edukacyjną?

  W przypadku jakichkolwiek trudności z zalogowaniem się na platformę edukacyjną napisz do nas na adres maria@ograniczamsie.com. Moja project managerka Maria odpowie na Twoją wiadomość i pomoże Ci w logowaniu.

 5. Czy po 3 lub 6 miesiącach uczestnictwa w Klubie, w zależności od zakupionego pakietu, mogę zrezygnować?

  Po zakończeniu ważności zakupionego pakietu możesz zrezygnować z uczestnictwa w Klubie bez żadnych dodatkowych zobowiązań. Będzie nam jednak bardzo miło, jeśli z nami zostaniesz 🙂