fbpx
Blog

Share Week 2017 – moje blogowe typy roku

share week 2017

Jak co roku o tej porze, Andrzej Tucholski organizuje akcję Share Week, czyli tydzień poświęcony na dzielenie się tym, co najlepsze w sieci. Blogerzy polecają blogerów, YouTuberzy – YouTuberów. Jest to akcja, która ma na celu docenienie twórców, którzy są dla nas w szczególny sposób ważni i znacząco wpływają na nasze życie. W zeszłym roku polecałam te blogi, w tym jest nieco inaczej. Oto moje zestawienie.

Olga Siekierska

Olga Siekierska blog

Bloga Olgi czytam już dwa lata. Zawsze zachwycała mnie nienachalna bezpośredniość jej wpisów, profesjonalne podejście do poruszanych tematów i bliska memu sercu tematyka. Olga początkowo pisała o minimalizmie i życiu w stylu slow, przechodząc potem płynnie w stronę uważnego postrzegania siebie i świata. Dziś skupia się na tematyce psychologicznej i motywacyjnej, prowadzi grupy mastermind dla kobiet, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu.

Olga Siekierska jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ dzięki jej wyzwaniu “Poznaj siebie. Odkryj swoją pasję“, zmieniłam postrzeganie własnych zainteresowań, zaczęłam się im uważniej przyglądać i skupiać na tych, które uważam za najważniejsze. Trochę w tym esencjalizmu, trochę autorozwoju i samodyscypliny, a trochę …spełniania marzeń! Bo tak się stało, że idąc za naszymi pasjami, założyliśmy z mężem browar, którego produkt – piwo rzecz jasna – właśnie ujrzał światło dzienne. Mamy jeszcze kilka takich marzeń w zanadrzu, które powoli przekształcamy w plany i cały czas mam z tyłu głowy, że to Olga była katalizatorem do tych zmian. Cóż mogę powiedzieć. Dziękuję 🙂

EkoEksperymenty

ekoeksperymenty blog share week 2017

Dorotę i jej blog EkoEksperymenty obserwuję w sieci od około roku, czyli od momentu, kiedy zaczęłam uważniej przyglądać się swojemu życiu przez pryzmat ekologii. Ostatnio udało nam się nawet razem spotkać i spędzić cały dzień w magicznym miejscu w Beskidzie Niskim, w którym mieszka. Z dala od zgiełku miasta, tuż pod lasem, na małym wzgórzu. Po prostu pięknie! Dorota jest z pochodzenia krakowianką, ale wraz z mężem zdecydowali po ślubie przenieść się w góry, oderwać od hałaśliwej cywilizacji i stworzyć własne miejsce na ziemi, na własnych zasadach, w zgodzie z przyrodą i swoimi przekonaniami.

Blog Doroty jest dla mnie ważny z kilku powodów. Po pierwsze, pokazuje, że można żyć normalnie poza miastem. Mimo że jestem mieszczuchem na wskroś, podoba mi się idylliczna wizja oderwania się od wszystkiego i zajęcia czymś zupełnie innym niż praca w korpo. Po drugie, Dorota już od dawna ogranicza odpady i pokazuje, jak ekologiczne robić zakupy, szyć własne torby, woreczki na produkty sypkie, myjki do naczyń i inne piękne cuda. Po trzecie, to ona, a w zasadzie jej wpisy zmotywowały mnie najbardziej, żeby zacząć robić własne mydło. To z jej przepisów korzystam od samego początku i uznaję za najprzystępniejsze w formie. Dziękuję, Dorota, że jesteś!

Na Nowo Śmieci

na nowo smieci share week 2016

Julkę, autorkę bloga Na Nowo Śmieci, uważam trochę za swoją blogową psiapsiółę. Lubię to, co robi i pisze, zgadzam się z nią światopoglądowo, a jednocześnie jestem pełna podziwu dla wiedzy na temat odpadów i kreatywnego podejścia do ich ponownego używania. Blog Julki pokazuje, że to co nam się wydaje śmieciem, może się stać wartościowym surowcem, któremu warto nadać drugie życie. Julka tworzy coś z niczego, wypełniając jedną z zasad zero waste – reuse (używaj ponownie). Jest śmieciowym MacGywerem, jak zabawnie określa ją mąż.

Poza śmieciowymi historiami, Julia wraz z mężem Grzegorzem Szymanikiem napisali książkowy reportaż “Po północy w Doniecku” – o wojnie w Donbasie, o trudnej sytuacji Ukrainy po zajęciu przez Moskwę Krymu i ucieczce Janukowycza z Kijowa.

Jak tylko jestem w Warszawie, staram się ją wyciągnąć na kawę. Bo jest wartościową osobą!


Blogów, które czytam regularnie, obserwuję i podziwiam jest o wiele więcej, ale według zasad Share Week można polecić tylko trzy, które są dla nas najważniejsze. Niech więc będzie ta trójka, a o pozostałych pozwólcie, że wspomnę przy innej okazji. Jeśli natomiast chcecie wiedzieć, gdzie zaglądam najczęściej, zapraszam do zakładki Polecam.


Jestem ciekawa, czy Wy również czytacie te blogi, o których wspomniałam. A może macie swoje własne ulubione typy w sieci, dzięki którym Wasze życie staje się lepsze?

 

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze

11 komentarzy

 • Reply Milena | najlepszapora.pl

  O swoich typach wspominałam już na blogu. Ale największym atutem tej akcji jest to właśnie, że daje ogromną szansę na poznanie nowych miejsc. Z chęcią przyjrzę się bliżej Twoim propozycjom, bo żadnego bloga nie znam, ale czuję, że czas tę zaległość nadrobić. 😉

  26 marca 2017 at 6:25 PM
  • Reply Kasia W | Ograniczam Się

   Widzę, że każdy ma swoich ulubieńców, wedle własnych potrzeb. Ja dość mocno siedzę w temacie ekologii i zero waste, stąd moje pewnie dość specyficzne typy, choć nie do końca, bo Olga pisze o kobietach i dla kobiet. Do Twoich typów już zajrzałam, słyszałam o tych blogach, choć nigdy nie miałam okazji się w nie zagłębić. Może wkrótce? 🙂

   26 marca 2017 at 9:12 PM
   • Reply Milena | najlepszapora.pl

    To prawda Kasiu, każdy czyta i lubi takie blogi które zwyczajnie odpowiadają mu tematycznie. I to piękne, że taka różnorodność jest. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja dzięki Tobie właściwie dopiero zaczęłam bardziej interesować się tematem więc będę odkrywać miejsca idące w taką tematykę właśnie. 🙂

    27 marca 2017 at 8:28 AM
    • Reply Kasia W | Ograniczam Się

     Świetnie, cieszę się 🙂 Gdybyś miała jakieś pytania czy sugestie, chętnie wysłucham 🙂

     27 marca 2017 at 11:25 AM
 • Reply Mona

  Dzięki za super propozycje! Muszę przyznać, że nie znałam żadnego z wymienionych i teraz mam co nadrabiać 😀

  26 marca 2017 at 7:28 PM
  • Reply Kasia W | Ograniczam Się

   Jakże się cieszę, że dzięki tej akcji mogę podzielić się tymi wspaniałościami i więcej osób o nich usłyszy 🙂

   26 marca 2017 at 9:08 PM
 • Reply Olga Siekierska

  Kasia, strasznie Ci dziękuję! Cudownie się czyta, to co napisałaś o mnie i o moim blogu. Aż zachciało mi się częściej pisać… Dziękuję…

  27 marca 2017 at 7:43 AM
  • Reply Kasia W | Ograniczam Się

   Cieszę się, że się cieszysz. I że robisz takie świetne rzeczy 🙂 Pisać tak! Bo będę czytać 🙂

   27 marca 2017 at 11:25 AM
 • Reply Zero Heroes

  Julia i Dorota <3

  6 kwietnia 2017 at 12:01 AM
 • Reply PlacesandPlants

  Też polecałam Dorotę, Julię też czytam i Ciebie – moja eko trójca 😉 Do Olgi zajrzę bo nie znam! Thx!

  5 września 2017 at 10:04 PM
 • Leave a Reply