fbpx
Styl życia

Eksperymentujemy! Eksperymentujesz?

eksperymenty, wyzwanie. blog, slow life

Nie masz czasem wrażenia, że czas pędzi niczym maratończyk, a Ty, jak śliwka w kompot wpadłeś w wyścig szczurów i nie bardzo możesz się z niego wydostać? A może czujesz, że Twoje życie to codzienna pogoń za nie wiadomo czym?

Kolejny sezon kupujesz buty, które po dwóch miesiącach się rozlatują? Kolor spiera się z Twoich ubrań po trzech praniach? A może dowiedziałeś się właśnie, że Twojej drukarki nie opłaca się naprawiać, taniej wyjdzie jeśli kupisz sobie nową? Nie wkurza Cię panująca w otoczeniu mania kupowania? Nie masz wrażenia, że Twoim życiem sterują producenci, którzy stale chcą Ci coś sprzedać. A może całe rzesze marketingowców, których zatrudnili, aby ten cel osiągnąć? Irytują Cię informacje, jakimi jesteś bombardowany? Dostrzegasz coraz wyższe sterty śmieci, rozrzucone w parku, gdzie spacerujesz? A może denerwuje Cię permanentny bałagan w Twoim domu? Albo marnujesz sterty jedzenia, w pełnej świadomości, że gdzieś tam w oddali masa niewinnych dzieci głoduje? Czy nie masz wrażenia, że świat oszalał? I, że mógłby się choć na chwilę zatrzymać? I że jakby się zatrzymał, to byłby zaskoczony? I już nie chciałby tak pędzić?

Chcesz się dowiedzieć czegoś o sobie samym?
Chcesz zmienić na lepsze świat, w którym żyjesz?
Masz pomysł od czego zacząć?

Co powiesz na to, aby rozpocząć tę zmianę od siebie? Od swojego prywatnego, małego świata? Co powiesz na to aby zwolnić, przemyśleć pewne aspekty swojej codzienności i zacząć żyć bardziej świadomie?

Jeśli chcesz, możemy to zrobić razem! Wspólnie z Mirą (olafasola.pl), Julią (nanowosmieci.pl) i Ulą (panistrzelec.pl) chcemy Cię dziś zaprosić do eksperymentowania!

wszystkiedziewczeta

Zadanie jest proste:
Proponujemy jeden temat w miesiącu. Jedną dziedzinę życia, której przez cztery tygodnie będziemy się pilnie przyglądać, nad którą w danym miesiącu będziemy wspólnie pracować! Od Ciebie zależy co poprawiasz, w jaki sposób ulepszasz, gdzie robisz przemeblowanie, co dodajesz, z czego zrezygnujesz! I najważniejsze – co zostaje na stałe w Twojej codzienności! Motywujemy się nawzajem do działania, dzielimy się pomysłami, wymieniamy doświadczenia i co najważniejsze: wspólnie zmieniamy rzeczywistość! Co Ty na to?

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze