fbpx
Książki

Wymienianki książkowe w Amarancie

Książki mają swoją wartość. Dla niektórych jest to ładnie wyglądający przedmiot stojący na półce. Można kupić hurtem 30 tomów radzieckiej encyklopedii, by mieć 'inteligentnie’ wyglądający dom. Można też świadomie pójść na wymienianki książkowe i wybrać nowe pozycje w zamian za kilka swoich już przeczytanych lub takich, do których kilkakrotnie się zabieraliśmy, ale nie wytworzyła się odpowiednia chemia, by je przeczytać. 
Zostawienie książki i wymiana na nową ma wiele korzyści:
  1. Jest ekologiczne – oszczędzasz papier, który zostałby użyty do produkcji nowej książki, gdyby wszyscy choć czasami wymieniali się książkami, ocalałaby bez wątpienia część tropikalnych lasów w Amazonii
  2. Jest prospołeczne – poznajesz nowych, ciekawych ludzi, którzy opowiedzą coś o oddawanej książce, dyskutujesz, pogłębiasz tematykę literatury, rozwijasz się!
  3. Jest oszczędne – prosta sprawa, wymieniając się nie musisz wydawać pieniędzy na nową książkę, a dostajesz w zamian pozycję bogatszą o swoją historię.
W ostatnią sobotę uczestniczyłam w wymieniankach zorganizowanych przez nieformalny klub książki Tu CzyTam w Centrum  Amarant w Poznaniu. Była przemiła atmosfera, ludzie przychodzili i przynosili coraz to więcej książek, a te, które nie znalazły swoich amatorów zostaną w Amarancie w małej czytelni, do której w dowolnym czasie można przyjść, usiąść w fotelu i zagłębić w lekturze.
Samo Tu CzyTam jest dyskusyjnym klubem miłośników literatury, czytającym głównie na poznańskich Jeżycach, ale też w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu. Poza promowaniem czytelnictwa związani są również z Teatrem Mplusm, mającym w repertuarze spektakle zarówno dla publiczności dziecięcej, jak i dla dorosłych. 
Co tu wiele mówić, prawdziwi społecznicy z artystyczną nutą!
Oby więcej takich wydarzeń i ludzi je tworzących!

Zuzia Kapczyńska z Teatru Mplusm

Anna Kapczyńska z Tu CzyTam i Tadeusz Sławomir Lisiecki z Teatru Mplusm, z tyłu Zuzia Kapczyńska, aktorka w teatrze

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze

No Comments

Leave a Reply