fbpx

Jak dbać o wodę

Woda jest jednym z zasobów, o które szczególnie powinnismy dbać. Mimo że na błękitnej planecie aż 71% powierzchni zajmują morza i oceany, tylko niespełna 1% całej wody to słodka woda zdatna do picia. Połowa wszystkich zasobów słodkiej wody znajduje się tylko w 6 krajach na świecie, a ponad miliard osób nie ma wystarczającego dostępu do czystej, pitnej wody.

Istnieje wiele zagrożeń dla słodkich zasobów wodnych, wśród nich można wymienić: zanieczyszczenie, suszę czy zakwity wody (eutrofizacja). Co możemy zrobić jako jednostki, by poprawić jakość i ilość wody pitnej?
Jakie działania powinny podejmować miasta, a jakie systemowe zmiany oczekiwane są na poziomie państwowym, żeby Polska nie stała się wielką pustynią? Zapraszam na webinar o tym, jak dbać o wodę w dzisiejszych czasach. Moim gościem będzie Kamil Jawgiel z Zakładu Hydrologii i Gospodarki Wodnej UAM w Poznaniu.

Start: 2.04 o 20:00

Transmisja odbywa się dzięki osobom wspierającym moją działalność na Patronite. Dołóż też swoją cegiełkę: https://patronite.pl/ograniczam-sie