fbpx
Ekologia Zero Waste

Klub Zmieniaczy Świata – bezpłatny ekologiczny program rozwojowy

Klub Zmieniaczy Świata

Na początku stycznia 2023 otwieram Klub Zmieniaczy Świata! Jestem baaardzo podekscytowana, ponieważ to coś zupełnie wyjątkowego na skalę ogólnopolską i chciałabym zachęcić Cię do dołączenia. Przeczytaj ten wpis, aby dowiedzieć się więcej, co dla Ciebie przygotowałam. I zapisz się do Klubu!

Co to jest Klub Zmieniaczy Świata?

Klub zmieniaczy Świata to mój autorski, edukacyjny projekt rozwojowy. W dziedzinie edukacji ekologicznej działam już parę dobrych lat, zarówno jako blogerka, ekspertka, aktywistka i inicjatorka różnych działań. Od dawna marzyłam o tym, aby ze swoją misją trafiać szerzej. Czułam, że chcę zrealizować coś WIĘKSZEGO niż książki, ebooki, kursy czy bezpłatne treści na mediach społecznościowych. Tak powstała idea Klubu online, zrzeszającego osoby o eko zainteresowaniach. Przyjaznego miejsca, łączącego osoby, którym nie jest wszystko jedno, czyli właśnie Zmieniaczy Świata. Zarówno tych w mikro, jak i makro skali.

Do tej pory Klub działał pod nazwą Klub Ograniczam Się i był odpłatnym, subskrypcyjnym przedsięwzięciem. Obecnie, dzięki dofinansowaniu Komisji Europejskiej, dostęp będzie zupełnie bezpłatny.

Już dziś zapisz się na listę zainteresowanych kolejną edycją!

A TUTAJ znajduje się strona Klubu, na której znajdziesz więcej informacji.

W Klubie odbywają się:

 • webinary z najlepszymi ekspertami różnych branż związanych z ekologią (min. 3 razy w miesiącu),
 • specjalne transmisje na żywo ze mną tylko dla Klubowiczów – Kranówki z Wągrowską
 • spotkania mini grup mastermind, motywujące do osiągania swoich eko celów, 
 • spotkania Klubu Czytelniczego,
 • towarzyskie Pogaduchy sprzyjające nawiązywaniu relacji.  

Klub zmieniaczy startuje 2 stycznia 2023 i trwa 3 miesiące (do końca marca).

Udział w programie jest bezpłatny, jednak obowiązuje rekrutacja. Zależy nam na zaangażowanych, zmotywowanych uczestnikach.

Po zakończeniu programu i zaliczeniu testu końcowego, istnieje możliwość uzyskania certyfikatu

Dla Kogo jest Klub Zmieniaczy Świata?

Klub będzie inspirującym miejscem dla każdego, komu leżą na sercu kwestie środowiskowe. Stworzyłam go dla osób, które chcą wprowadzać proekologiczne zmiany w swoim otoczeniu. Zarówno najbliższym np. w domu, jak i działając szerzej np. w lokalnej społeczności, w miejscu pracy, w szkole itd. 

Jestem pewna, że wiedza, którą dla Was opracowujemy, będzie odpowiednia zarówno dla osób początkujących, jak u bardziej zaawansowanych. W Klubie Zmieniaczy Świata mamy możliwość dyskusji z Ekspertami, których zawsze można poprosić o dodatkową dawkę wiedzy, albo dokładniejsze objaśnienie nurtujących Was kwestii. Do tej pory, zaproszeni prelegenci, oprócz webinaru, oferowali także inne materiały np. lektury, przydatne linki, narzędzia itd. Koniec webinaru to zwykle czas na Wasze pytania. 

Sądzę, że ogromną siłą Klubu jest społeczność i poczucie, że zaraz obok są osoby myślące podobnie. To także przestrzeń na pozyskiwanie wartościowych kontaktów, które mogą zaowocować wspólnym działaniem w przyszłości.

Kto będzie ekspertem i jaką tematykę będziemy poruszać?

Pełną listę ekspertów wraz z krótkim biogramem i streszczeniem zaplanowanych treści znajdziesz na stronie.

Tematy przewodnie tej edycji to: 

 • energetyka przyszłości
 • zmiany klimatyczne
 • recykling odpadów
 • woda w ekosystemie
 • ekonomia współdzielenia
 • aktywizm

Jak działa Klub? Jak będziemy realizować treści?

Klub Zmieniaczy Świata działa w pełni zdalnie. 

Każdy uczestnik, który przejdzie rekrutację, mailowo otrzyma dane dostępowe do platformy, na której będziemy pracować. Będzie to zarówno miejsce spotkań online, jak i przestrzeń na dyskusję, podawanie sobie przydatnych treści, zapoznawanie się itd. 

Każdy webinar będzie nagrywany, abyście mogli przerobić go w dogodnym czasie. Na niektóre aktywności np. mastermind, obowiązują dodatkowe zapisy. Towarzyskie pogaduchy i mastermindy odbywają się tylko na żywo. Aby każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo, spotkania nie są rejestrowane.

Korzystanie z Klubu będzie możliwe zarówno przez komputer i smartfon. Aplikacja z platofmą działa na wszystkich urządzeniach. Dzięki temu, Klubu Zmieniaczy Świata masz zawsze pod ręką. 

Kwestie techniczne np. problemy z logowaniem, dostępem itd. również załatwiamy online, drogą mailową. 

Jak dołączyć?

Chcesz dołączyć? Super! Zachęcam Cię do wypełnienia FORMULARZA REKRUTACYJNEGO. Zgłoszenia zbierane są do 29 grudnia. Kandydaci otrzymają wyniki 30 grudnia, a 2. stycznia 2023 ruszamy z webinarem inauguracyjnym. 

5 powodów, dlaczego warto dołączyć

Istnieje mnóstwo powodów dlaczego warto dołączyć. Najbardziej oczywisty podaję na końcu. Jestem pewna, że któryś z tych 5 argumentów Cię przekona.

 1. Zyskasz dostęp do aktualnej eko wiedzy prosto od Ekspertów i Ekspertek. Przestaniesz błądzić wśród sprzecznych, internetowych informacji.
 2. Czujesz się wyobcowan_ ze swoją wrażliwością i troską o środowisko? W Klubie Poznasz ludzi, myślących podobnie jak Ty!
 3. Dzięki pogłębieniu wiedzy, zyskasz pewność siebie i argumenty w eko dyskusjach
 4. Energia grupy zapewni Ci motywację do działania
 5. Nic nie płacisz – nic nie tracisz 🙂 

Dołącz, bo nie ma drugiego takiego programu 🙂 Poza tym nie wiem, czy taka okazja znów się nadarzy. Możliwe, że to unikalna okazja, aby wziąć udział w tego typu programie. Pozyskiwanie funduszy, aby Klub był dla Was bezpłatny, nie jest łatwym zadaniem. Dlatego nie potrafię ocenić czy poza tą edycją, będę realizować więcej tego typu projektów. Czy w ogóle będą środki na tego typu przedsięwzięcia? Możliwe, że taka szansa się nie powtórzy. Dlatego lepiej nie zwlekaj i zapisz się już dziś.

To co, widzimy się w Klubie Zmieniaczy Świata?

Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi, wiesz więcej na tematu Klubui skutecznie zachęciłam Cię do dołączenia. Masz szerszy obraz tego co i jak będziemy robić i możesz sam_ ocenić czy to coś dla Ciebie. Jeśli lubisz zaglądać do mnie na bloga, to spodoba Ci się także w moim Klubie. Wierzę, że stworzyłam to miejsce także dla Ciebie. Mam nadzieję, że poznamy się bliżej przy okazji Klubu Zmieniaczy Świata. 

Do zobaczenia 2. stycznia na webinarze inauguracyjnym 🙂

Strona projektu: KLIK!

Formularz rekrutacyjny: WYPEŁNIAM


Projekt realizowany jest we współpracy z Komisją Europejską w ramach priorytetów REPower EU i European Green Deal.

Previous Post Next Post

Przeczytaj jeszcze

No Comments

Leave a Reply